שתף קטע נבחר

האפיפיור ענה לאחמדינג'אד: נקדם שת"פ בין דתי

ראש הכנסייה הקתולית השיב בחיוב להצעת נשיא איראן מהחודש שעבר: "מעונין בקיום יחסים תקינים בין הוותיקן לאיראן". אחמדינג'אד הציע לוותיקן "להילחם ביחד בחילוניות"

האפיפיור, בנדיקטוס ה-16, שיגר השבוע איגרת לנשיא איראן מחמוד אחמדינג'אד, בה נאמר כי הוותיקן "יקדם בברכה הקמת ועדת לקידום שיתוף הפעולה הבין דתי ובינתרבותי", כך נמסר בהודעת קרית הוותיקן היום (ה').

 

ראש הכנסייה הקתולית השיב בכך, בחיוב, למכתב ששלח אליו אחמדינג'אד בחודש שעבר בו קרא לאפיפיור "לקיים שיתוף פעולה בין דתי אדוק למען חופש הדת ולהילחם ביחד בחילוניות". 

 

"אני משוכנע כי ועדה דו-צדדית תסייע בקידום נושאים רבים בעלי עניין משותף, ובכלל זה מעמדה המשפטי של הכנסייה הקתולית באיראן", צוין באגרת. הקרדינל ז'אן-לואי טוראן העביר את האיגרת באופן אישי לנשיא איראן, עימו נועד ביום שלישי בטהראן. 

 

עוד נאמר באיגרת כי האפיפיור "מעוניין בקיום יחסים תקינים בין הוותיקן ובין איראן". הוא הביע תקווה כי יחסים אלה "ימשיכו לצעוד בדרך לשיפור מתמיד, בדומה ליחסיה של הכנסייה הקתולית באיראן עם השלטונות המקומיים".  

 

"מאמינים בני כל הדתות נושאים באחריות מיוחדת. הם יכולים למלא תפקיד מכריע אם ישתפו פעולה. דיאלוג בין דתי ובינתרבותי נחוץ בדרך לשלום", נכתב באגרתו של האפיפיור. "על השלום להתבסס על כבוד האדם, שהוא אינו רק מתת אל, אלא גם תוצאה של מאמצי אנשים בעלי רצון טוב".

 

בחודש שעבר התקיים כינוס מועצת הבישופים למזרח התיכון. בהודעה המסכמת קראה המועצה לשים קץ לשנאה בין הדתות. "אנחנו מגנים כל סוג של גזענות, אנטישמיות, אנטי-נוצריות ואיסלמופוביה, ואנו קוראים לכל הדתות לקחת באחריות ולקדם דיאלוג בין התרבויות באזור ובעולם כולו", נכתב. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קידום חופש הדת
צילום: AP
קידום מעמד הכנסייה באיראן
צילום: AP
מומלצים