שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הכלב נלכד ונכנס לדיכאון - העירייה תפצה
  תושב רעננה תבע את העירייה לאחר שכלבו נלכד על ידיה והשבב שבו לא זוהה על ידיה. בתביעה שהגיש הוא טען שכתוצאה - הכלב לא קיבל טיפול רפואי חשוב וסבל במשך שבועיים ממצב רוח ירוד. ביהמ"ש פסק לו פיצוי של 2,800 שקל

  עיריית רעננה חויבה לשלם לשלם פיצוי לתושב העיר, שכלבו נלכד אך לא זוהה ובעקבות זאת לא קיבל טיפול רפואי חשוב והיה במשך שבועיים בדיכאון. כך פסק לאחרונה בית משפט השלום בכפר סבא.

   

  בתביעה, שהוגשה על ידי דוד בנימין, תושב העיר, נטען שכלבו, מסוג גולדן רטריבר, חמק מחצר הבית. בנימין ומשפחתו חיפשו את הכלב ברחבי העיר אך ללא הצלחה.

   

  בנימין טען בתביעה, כי הוא אינו מתחמק מאחריות לבריחת כלבו. עם זאת צוין, כי מדובר בכלב ביתי, שיש לצווארו קולר עם תגית ובה מספר טלפון, שבגופו יש שבב שהחדירה העירייה ועל אוזנו אף מוטבע מספר של ההתאחדות לכלבנות בישראל. עוד נטען, כי חרף קיומם של שלושת אמצעי הזיהוי - הכלב נלכד על ידי העירייה ולא זוהה על ידם.

   

  "פניתי למוקד העירוני ומסרתי את פרטי הזיהוי. תחילה נענתי כי הכלב לא נמצא ברשות העירייה ורק לאחר שהתעקשתי ודרשתי שתתבצע בדיקה התברר, כי נמצא כלב בעל תיאור דומה", טען בנימין בתביעה.

   

  לדבריו, הלוכד טען בפניו כי לכלב לא הייתה תווית ושלא אותר שבב. בהמשך הבהיר לו בנימין כי הכלב פצוע ושנקבע לו תור אצל וטרינרית, אך כאשר ביקש לבדוק אם הכלב נמצא ברשות העירייה טען הלוכד, כי יעשה זאת רק ביום שלמחרת ועמד בסירובו לאפשר לבנימין להגיע לכלביה ולקחת את כלבו.

   

  עוד טען בנימין, שכאשר ניגש למחרת בבוקר לקחת את כלבו הוא גילה, שהתגית על צווארו נעלמה. עם זאת, כאשר לקח אותו לוטרינרית - השבב זוהה בקלות.

   

  "העירייה התרשלה"

  "כתוצאה ממחדלי העירייה, הכלב היה במצברוח ירוד ומדוכא במשך שבועיים. העירייה התרשלה בכך שהלוכד לא בדק הכלב כנדרש, לא זיהה את הפציעה, לא דרך לחפש עליו סימנים מזהים, קריאת השבב בוצעה ברשלנות, אם בכלל, הלוכד לא מסר למוקד פרטים על הלכידה והמפקח סירב להעניק לכלב טיפול רפואי", נטען בתביעה. 

   

  בכתב ההגנה טענה העירייה, כי פעלה כשורה. על פי העירייה, הכלב נמצא משוטט בחצר בית ספר ונלכד כחוק, בבדיקה לא נמצא השבב שבכלב ולפנים משורת הדין - הם אפשרו לבנימין לשוחח עם הלוכד.

   

  לאחר שמיעת התובע בדיון בבית המשפט ואת עדות מנהל המחלקה הוטרינרית של עיריית רעננה, ד"ר יוסי שמחון, החליט השופט מיכאל קרשן לתת אמון מלא בעדותו של בנימין, שנתמכה במסמכים.

   

  לבסוף קבע השופט, כי העירייה התרשלה בבדיקת זיהויו של הכלב, ולא הסכימה להפנות את כלבו לטיפול רפואי. לבסוף חויבה עיריית רעננה לשם על רשלנותה פיצוי בסך 2,800 שקל לבנימין.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים