שתף קטע נבחר

נתניהו: מי שמחשיב עצמו איש תרבות, שלא יחרים

ראש הממשלה יוצא להגנת שרת התרבות לבנת, שמתכוונת להתנות תמיכה בהתחייבות להופיע בשטחים. "מי שמחליט להחרים חותך בבשר של כולנו. חרמות, יודעים איך הם מתחילים אך לא איך הם מסתיימים", אמר נתניהו

בהתבטאות ראשונה מאז פרוץ הסערה, ראש הממשלה יוצא נגד המחרימים את ההופעות באריאל : בנימין נתניהו אמר היום (א') בישיבת הממשלה כי "מי שמחשיב עצמו איש תרבות, לא צריך לעסוק בחרמות".

 

"אני חושב שההיכל הוא חשוב ואריאל חשובה", ציין נתניהו, שסיפר שהיה מעורב בהקמת היכל התרבות באריאל בשלביו השונים. "לצערי שהיתי בחו"ל כשהוא נפתח, ולכן לא יכולתי להגיע. שמעתי שיש אנשים שקוראים להחרים אותו ותוקפים את שרת התרבות על מאבקה בתופעה. חרמות, יודעים איך הם מתחילים אך לא איך הם מסתיימים".


ישיבת הממשלה השבועית, היום (צילום: מרק ישראל סלם)

 

ראש הממשלה הוסיף: "מי שמחליט להחרים חותך בבשר של כולנו. אני חושב שזו לא שיטה. מי שמחשיב עצמו איש תרבות, לא צריך לעסוק בחרמות ולא בהשתלחויות נגד שרה בממשלה, ולא נגד ישוב בישראל. אני קורא להם להפסיק".

 

הסערה סביב מכתב האמנים שקראו להחרים את ההופעות בשטחים התגברה בסוף השבוע,

 כאשר יוצרים ושחקנים פרסמו תגובה חריפה לכוונותיה של שרת התרבות לימור לבנת לחייב את המוסדות הנתמכים להופיע בכל מקום ולהעניק פרס לעידוד יצירה ציונית.

 

"אני קורא לשרה לעשות את הדבר הנכון ולהתפטר", אמר דביר בנדק, יו"ר איגוד שחקני המסך, בכנס חירום של אנשי תיאטרון. "אנחנו אומרים לשרה לימור לבנת: אל לך להתערב ביצירה", הוסיף רוני ניניו, יו"ר איגוד הבמאים. בשבת התייצבו גם אנשי קולנוע לצד סרבני אריאל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו, היום בממשלה. לא להשתלח
צילום: AP
מומלצים