שתף קטע נבחר

קרב המפכ"לות: וינשטיין עודכן בפרשת ההטרדות

המפכ"ל דודי כהן ביקש מהיועץ לפתוח בחקירה פלילית, בפרשת העובדת שהתלוננה על הטרדה מינית מצד המנכ"ל המתפטר של המשרד. וינשטיין טרם החליט אם יפתח בחקירה

פרשת ההטרדה המינית במשרד לביטחון פנים ממשיכה להסתעף. ל-ynet נודע כי היום (א') עודכן היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בפרטי הפרשה. במהלך היום, התקיימו שיחות בין מפכ"ל המשטרה דודי כהן והיועץ וינשטיין ובין ניצב שירות המדינה, שמואל הולנדר. כהן ביקש מהיועץ לפתוח בחקירה פלילית בפרשה.

 

ביום רביעי האחרון התפטר מנכ"ל המשרד לביטחון פנים, אלוף משנה במיל' חגי פלג, לאחר שעובדת במשרד לנציבות שירות המדינה פנתה לשר יצחק אהרונוביץ' והתלוננה כי הטריד אותה. אתמול הודיע המפכ"ל כי בכוונתו לפנות ליועץ לבדיקת הפרשה, לאחר שהתברר כי במחלקה לחקירות שוטרים בודקים תלונה לפיה אותה עובדת הוטרדה גם על ידי ניצב אורי בר-לב, אחד המועמדים לתפקיד המפכ"ל הבא. 

 

ככל הנראה, עודכן היועץ בחקירתה של העובדת, אך הוא טרם הודיע אם יפתח בבדיקה או בחקירה בנושא זה. על פי ההערכה, וינשטיין יחכה לסיום חקירתה ולגיבוש מסקנות בנציבות שירות המדינה.

 

התלונה נגד בר-לב, שהוגשה באחרונה, נוגעת לאירוע שהתרחש לכאורה לפני כשלוש שנים, בעת שבר-לב היה מפקד המחוז הדרומי. העובדת עצמה לא התלוננה בנושא ואף סירבה להעיד במח"ש.

 

גורמים בצמרת המשטרה סבורים כי התלונות נגד פלג ובר-לב הן חלק מהמערבולת שהולכת ונוצרת סביב בחירת המפכ"ל הבא, והפנו אצבע לכיוונו של פרנקו. בר-לב ופרנקו, הרואים עצמם כמועמדים המובילים לרשת את המפכ"ל, אינם מדברים ביניהם זה תקופה ארוכה - דבר המעורר חרושת שמועות במסדרונות המשטרה. "אי אפשר שתהיה כזאת אווירה בסגל הפיקוד הבכיר", אמרו גורמים בסביבתו של המפכ"ל, שמתכוון לקיים ישיבה עם השניים. ממשרד המשפטים נמסר כי המידע שפורסם על בר-לב לא הגיע מניצב כלשהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היועץ וינשטיין. עודכן
צילום: חגי פריד
המפכ"ל כהן. פנה
צילום: עופר עמרם
מומלצים