שתף קטע נבחר

פרופ' וייס נגד רה"מ: "אולי מעולם לא היית יהודי"

איש הימין, שכבר עורר בעבר סערות בגלל התבטאויות קיצוניות, תקף בראיון ל-ynet את ראש הממשלה. "נתניהו מוכר את יוסף, הכנסת והממשלה בכלל לא רלבנטיים", אמר וקרא להקים ישות יהודית עצמאית ביהודה ושומרון: "לא נשלם מסים לישראל"

"נתניהו הוא ראש הגטו. נתניהו מוכר את יוסף", כך תקף בחריפות פרופ' הלל וייס את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בראיון ל-ynet, בעקבות הכוונה לחדש את הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון. במהלך הראיון, שנערך בשולי כנס החירום שערכו ראשי המתנחלים, אמר וייס בין היתר: "אני יכול להגיד בשקט לנתניהו - שכחת ואולי מעולם לא היית יהודי".

 

וייס, שבעבר אף ייחל למותו של מח"ט במהלך פינוי בחברון, תקף במלים קשות את ראש הממשלה. "לנתניהו יש נטיות לב וחולשות בסיסיות. קופץ לו הג'ינג'י קופצת לו החולשה. זה התבטא בסילוק של פייגלין וזה התבטא בחוסר הסובלנות לגבי כל יהודי אותנטי שיש לו זקן, שפם, כיפה ומשקפיים".

 

לטענתו, "מעמד ישראל באו"ם כמדינה נורמלית נורמטיבית, חשוב לנתניהו פי מיליון ממדינה יהודית, מדינת היהודים". הוא אף השתמש בדימויים מתקופות חשוכות. "בגטו ביאליסטוק היה אחד שאמר 'עד סוף השואה רק נעבוד, הכל יהיה בסדר'. שלושה חודשים לפני סוף השואה כל הגטו הושמד. זה בדיוק מה שקורה כאן. נתניהו הוא ראש הגטו".

 

"הכנסת והממשלה לא רלבנטיים"

הוא קרא להקמת ישות עצמאית ביהודה ושומרון. "ההתיישבות צריכה להגדיר את עצמה בתור ישות פוליטית שיושבת בארץ ישראל או כאוטונומיה או כמדינה יהודית". בחזונו, הוא רואה ממשל עצמי של יהודים בשטח, "אנחנו מצפים שמדינת ישראל תספק לאוטונומיה את כל התשתית הנחוצה לקיומו של היישוב היהודי".

 

לדבריו, המתנחלים "חייבים להקים פרלמנט. של יהודים. שיש בו נציגות של כל תושבי יהודה ושומרון ולנקוט צעדים מעשיים של גביית מסים, של תוכניות התיישבות, של ללכת לגור באוהלים כדי להתפזר על ההרים. אנחנו לא נשלם מיסים ככל שנוכל למי שבא להחריב אותנו. אנחנו נשלם מסים לעצמנו ואת היתרה, השירותים שמדינת ישראל תואיל לספק לנו, ניתן גם לה".

 

לטענתו, "הכנסת והממשלה בכלל לא רלבנטיים. אני לא יכול כאן לנהל מו"מ עם ממשלת ישראל. אבל אנחנו בעזרת השם נשכנע את ממשלת ישראל ואת מדינת ישראל שכדאי לה מאוד לא לנסות לפרק את הצבא ולא לגרום למלחמת אחים", אמר וייס. "כל היישובים, כל המאחזים, כל הערים, עליהן לדעת שהן קהילות ריבוניות לפחות כמו בגולה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרופ' וייס. "קופצת לו החולשה"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים