שתף קטע נבחר

נועם פדרמן זוכה מתקיפת פעיל "שוברים שתיקה"

השופט קבע כי האירוע, שהיה לפני שלוש שנים ליד קברו של ברוך גולדשטיין, היה מינורי שלא עשה שום נזק. "האינטרס הציבורי לא מצדיק את הרשעתו של פדרמן", כתב השופט

פעיל הימין הקיצוני נועם פדרמן זוכה הבוקר (יום ב') מתקיפת פעיל של ארגון "שוברים שתיקה", ליד קברו של ברוך גולדשטיין לפני כשלוש שנים.

 

שופט בית משפט השלום בירושלים, יצחק שמעוני, כתב בהחלטתו כי "הדחיפה בוצעה בנסיבות מאוד מיוחדות והאינטרס הציבורי אינו מחייב במקרה זה הרשעתו של הנאשם שכן מדובר במעשה קל ערך והשפעתו של האירוע על החברה היא מזערית".

 

עוד קבע השופט: "התרשמתי כי פדרמן סבר באמת ובתמים כי נוכח האירוע הקודם בו השליך אדם אחר מהקבוצה את מימיו על קברו של ברוך גולדשטיין, גם במקרה זה עומד המתלונן לבצע מעשה דומה". בפועל, לא כך היו פני הדברים, אך פדרמן הוזעק למקום במהירות, "ועמד חוצץ בין המתלונן לקברו של גולדשטיין וניסה למנוע ביזוי הקבר. הדחיפה הקלה לא גרמה כאמור לכל נזק למתלונן ושוכנעתי כי לא הייתה לנאשם כוונה לפגוע במתלונן. כן יצוין שהדחיפה לא גרמה לקטטה ולא התפתחה לאירוע מיוחד".

 

בתגובה לזיכוי אמר פדרמן כי "הגיע הזמן שהשמאלנים הבוגדים שמלשינים על חיילי צה"ל ועושים פרובוקציות בחברון יבינו, שיש גבול לכל תעלול. לא ניתן להם לחלל את קבר ברוך גולדשטיין, ומי שיעשה כן שלא יצפה לקבל סוכריות".


הדחיפה לא גרמה נזק למתלונן. נועם פדרמן, הבוקר (צילום: גיא אסיאג)

 

מארגון "שוברים שתיקה" נמסר בתגובה לזיכוי פדרמן כי "זאת עוד הוכחה לכך שהכיבוש הוא אקסטריטוריאלי לחוק הישראלי, ויש דין אחד למתנחלים מחוץ לקו הירוק ודין אחר לישראלים בתוכו".

 

אין זו הפעם הראשונה שפדרמן ניצב על ספסל הנאשמים בבתי המשפט בירושלים. בספטמבר 2009 נגזרו עליו ארבעה חודשי מאסר, שהומרו לעבודות שירות, לאחר שהורשע בעבירה של הסתה לגזענות. הוא נשפט בעקבות דברים שאמר בשעתו בתוכנית "לימוזינה": "יש כאלה הזויים שאומרים שאפשר לחיות עם הערבים בדו קיום.

יש כאלה הזויים שאומרים שאני והסרטן יכולים לחיות ביחד. מה זה ערבי טוב? ערבי שעוד לא רצח יהודים? קשה למצוא כאלה היום". 

 

כמה חודשים קודם לכן הורתה שופטת בבית המשפט המחוזי בירושלים למשטרה לשלם פיצוי בסך 5,000 שקלים לפדרמן. זאת, בגין נזק שנגרם לו כתוצאה ממעצר שווא באפריל 2006.

 

פרדמן גם הואשם בעבר באחזקת אמצעי לחימה, עבירות בנשק והחמור מכל - היותו ה"מוח" שמאחורי פרשת "מחתרת בת עין", שתכננה לפגוע בערבים. במהלך המשפט הודיעה הפרקליטות כי היא חוזרת בה מכתב האישום נגדו.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא אשם. נועם פדרמן
צילום: גיא אסיאג
מומלצים