שתף קטע נבחר

זינוק בביקוש לאנשי פיננסים ב-2010

ההתאוששות בבורסה תרמה לדרישה לעובדים בתחום שוק ההון. ב-AllJobs מדווחים שב-10 החודשים הראשונים של 2010 התרחש זינוק של עשרות אחוזים בביקוש לעובדים בענף הפיננסי. עובד בתחום: "כשהבורסה עולה - התקנים עולים"

המצב הכלכלי מתאושש - גם בתחום הפיננסים. המשבר הפיננסי העולמי פגע רבות בבנקים, בבתי השקעות, ובקרנות. עובדים רבים באותן חברות איבדו את מקומות עבודתם, ואף בארץ ירד הביקוש לעובדים בתחום. אך נראה שלאחר ההתאוששות במחירי המניות - הגיעה העלייה בדרישה לעובדים בתחום שוק ההון. באתר הדרושים AllJobs מדווחים שב-2010 התרחשה לא סתם על עלייה - אלא זינוק של עשרות, ולעיתים אף מאות אחוזים.

 

 

"מי שמתכנן קריירה בתחום שוק ההון והפיננסים, ורוצה לעשות צעדים ראשונים במקצוע, ימצא הרבה יותר הזדמנויות לעשות זאת בתקופה זו, שבאה אחרי כשנתיים של ביקושים נמוכים", מסרה ל-ynet מנכ"ל AllJobs, רויטל הנדלר.

 

ב-AllJobs בדקו 6 מקצועות ליבה הנדרשים לקידום ולמכירת מוצרים פיננסיים ובהם: אנשי Back Office, אנליסטים, ברוקרים, יועצי תקשורת, יועצים פנסיוניים ומנהלי השקעות. הנתונים מראים שב-10 החודשים האחרונים של שנת 2010 (ינואר-אוקטובר) חלה עלייה משמעותית בכל המקצועות, למעט בדרישה לאנליסטים.

 

הביקושים גואים

עלייה של 46% במשרות דרושים ל-Back Office

  • עלייה של 76% בדרישה ליועצי השקעות.
  • זינוק של 210% במשרות דרושים ליועצים פנסיוניים.
  • עלייה של 84% בדרישה למנהלי השקעות.
  • עלייה של 80% בדרישה לאנשי שיווק פנסיוני
  • עלייה של 21% בדרישה לברוקרים.
  • והייתה גם ירידה, קלה, של 4% בדרישה לאנליסטים. 

 

"לא היו אצלנו גיוסים משמעותיים בחודשים האחרונים. ברור שבהשוואה ל-2009 אז רואים עלייה, אבל ההתאוששות לדעתי נעשתה בחודשים הראשונים של השנה - כשהיה נראה שהמשבר לא מאיים עלינו", אמר א', העובד במחלקת משאבי אנוש בבית השקעות גדול. הוא הוסיף בחיוך "שכשהבורסה ממשיכה לעלות אז התקנים עולים", כך שאם המגמה בבורסה תימשך, הביקוש לכ"א בתחום צפוי אף הוא לגדול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים