שתף קטע נבחר

המורדים נגד נתניהו: פנו לרב עובדיה יוסף

במשרדו של השר יולי אדלשטיין בכנסת מכונסים חברים מסיעת הליכוד וראשי המתנחלים לדיון חירום לקראת אישור המשך הקפאת הבנייה בקבינט. ח"כ דני דנון שיגר מכתב למנהיגה הרוחני של ש"ס: "המפתח בידיו. הוא יכול לעצור את ההקפאה"

הלחץ על נתניהו מבית הולך וגובר: אלי ישי כבר הודיע שש"ס תימנע בהצבעה על ההקפאה השנייה, אבל מורדי הליכוד תולים עדיין תקוות במנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף. בצהריים (יום ב') התכנסו מורדי הליכוד במשרדו של השר יולי אדלשטיין בכנסת, שם הודיע ח"כ דני דנון ששלח מכתב לרב יוסף: "נעשה כל מאמץ כדי למנוע את ההקפאה. העניין בידי הרב עובדיה יוסף אליו פניתי במכתב היום".

 

  • לקריאת המכתב שנשלח לרב עובדיה יוסף - לחצו כאן 


נקודת הכרעה למבנה הקואליציה (צילום: אוהד צויגנברג)

 

מלבד אדלשטיין ודנון, הגיעו לישיבה שהוגדרה כ"כינוס חירום" גם יו"ר הקואליציה, זאב אלקין, וחברי הכנסת מירי רגב, חיים רץ, יריב לוין, וציפי חוטובולי. "אנו מתנגדים להקפאה

 ונעשה כל האפשר לעצור אותה. זו החלטה לא ראויה. צריך לומר לא להקפאת בנייה נוספת ביהודה ובשומרון", אמר ח"כ לוין. בדיון משתתפים גם ראשי ההתנחלויות, ובהם נפתלי בנט וזאב (זמביש) חבר.

 

השר יולי אדלשטין פתח את הישיבה, והבהיר את הדחיפות, לנוכח דיון הקבינט ביום רביעי: "יש לנו 48 שעות לפעול. כל החלטה שתנתן על ידי ישראל היא חד-סיטרית ואין לנו נקודת יציאה. מה שאני חושב, שאסור לשבור את הכלים לפני ארוחת הערב".


ישיבת "המורדים" (צילום: אוהד צויגנברג)

  

ח"כ דני דנון הבהיר כי "המפתח בידיו של הרב עובדיה יוסף. שלחתי אל מנהיגה הרוחני של ש"ס הבוקר מכתב, כי בידיו לעצור את ההקפאה. אם שרי ש"ס יימנעו בקבינט - ההחלטה עשויה לעבור. במקביל אנו פועלים מכאן, כדי למנוע ממשלת ישראל לקבל החלטה זאת - שאינה בטובת ההתיישבות היהודית ביהודה ובשומרון". ח"כ חוטובלי אמרה: "המאבק יהיה אפקטיבי על-ידי הרחבת השורות. אסור לוותר לשרים האידאולוגיים, כדי שיהיו חדים יותר בנושא ההקפאה וישמיעו את קולם".

 

ח"כ אלקין אמר בישיבה כי ייתכן שהרכב הממשלה ישתנה: "צריך להבין שאנחנו עומדים בפני מצב אפשרי של שינוים בקואליציה. אנחנו בנקודת הכרעה לגבי מבנה הקואליציה. יש לנו כבר מחליפים".

 

נכון לעכשיו לראש הממשלה, בנימין נתניהו, יש רוב דחוק מקבינט המדיני-ביטחוני כדי להקפיא את הבנייה בהתנחלויות בשלושה

 חודשים. נתניהו תומך בהצעה וכך גם השרים אהוד ברק, יובל שטייניץ, יעקב נאמן, דן מרידור, גדעון סער ובנימין בן-אליעזר.

 

להצעה מתנגדים השרים אביגדור ליברמן, יצחק אהרונוביץ', משה יעלון, סילבן שלום, בני בגין ועוזי לנדאו. שרי ש"ס ישי ואלי אטיאס צפויים להימנע. בשורה התחתונה, נכון לעכשיו: שבעה שרים בעד ההחלטה להקפיא את הבנייה, שישה מתנגדים ושניים נמנעים. אם שרי ש"ס ישנו את עמדתם ויתנגדו להקפאה - לראש הממשלה לא יהיה רוב.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אדלשטיין כינס
צילום: אוהד צויגנברג
ח"כ לוין. השתתף בפגישה
צילום: גיל יוחנן
מכתב עוקף אלי ישי
צילום: גיא אסיאג
מומלצים