שתף קטע נבחר

תושבי נווה צדק הפסידו במאבק וישלמו ביוקר

ביהמ"ש דחה על הסף את עתירת עמותת "תושבים למען נווה צדק" שניסתה לעצור את בניית מגדל ליבר בשכונה, וקבע כי עליה לשלם את הוצאות המשפט בסך 100 אלף שקל

עמותת "תושבים למען נווה צדק" תשלם 100 אלף שקל ללאחר שניסיונה לעצירת בניית מגדל רב קומות בשכונה כשל - כך קבע בית המשפט המחוזי בתל אביב שדחה את על הסף את עתירת העמותה נגד התוכנית.

 

 

העמותה תשלם את הוצאות המשפט והסכום יתחלק באופן שווה בין המועצה הארצית והוועדה המחוזית, הוועדה המקומית, ליבר טאוור וקולוני טאוורס.

 

העתירה המנהלית שהוגשה על ידי עמותת התושבים ביקשה לבחון מחדש תוכנית לבניית מגדל רב קומות בשכונה שאושרה לאחר שעברה את כל השלבים התכנוניים הנדרשים, ואף פורסמה למתן תוקף.

 

בהחלטה תקדימית, קיבל השופט עודד מודריק את טענות היזם, לפיהן העתירה הוגשה בשיהוי ניכר, בהיעדר זכות עמידה ובהיעדר זכות עילה, וכי עניינה כבר נבחן ואושר על ידי כל הוועדות התכנוניות הנדרשות.

 

מטרת התכנית בעיקרה היא שנוי ייעוד המתחם לאזור מגרש מיוחד (לבנייה, למגורים או משרדים), הכולל שטח פרטי וציבורי פתוח.

 

שתי החברות, אינטרקולוני טאוורס, המיוצגת על ידי עורכי הדין צבי שוב וגלית קיט ממשרד עורכי הדין צבי שוב, וליבר-טאוור שיוצגה על ידי עוה"ד אלי וילצ'יק ,מנהלות לגבי הבניין סדרת הסכמים מותנים, שעיכוב הבנייה כפי שדרשה העמותה בעתירתה, היה מביא ככל הנראה לביטולם.

 

אינטרקולוני היא בעלת השטח והזכויות לבנייה. לפני מספר חודשים נחתם הסכם אופציה בין חברת אינטרקולוני לליבר, במחיר של 7 מיליון שקלים למכירת הבניין לליבר תמורת 200 מיליון שקלים.

 

להסכם האופציה הוכנס סעיף הארכה תמורת 3 מיליון שקלים - אולם החשש היה כי העיכוב בבירור העתירה, עלול להכשיל את העסקה ולהשאיר את המוכרת ללא קונה מסיבות שאין לקבלם.

 

"אין לי אלא לקבוע שאין בידי העותרת עילת ערר", כתב בפסיקתו השופט מודריק. "השאלה שניצבה לפני ועדת הערר היא שאלה ברירה בין חלופות הקרקע - זו שאלה תכנונית מטבע עניינה – השאלה עברה את כל מדורי הבחינה והעיון התכנוניים", הוסיף השופט בין נימוקיו לדחיית העתירה.

 

לפיכך קבע כי "אין מדובר בהחלטה שהתקבלה בדרך פגומה תוך הפרת הדין או משיקולים שאינם ענייניים על כן נשמט הבסיס מתחת לפני העתירה".

פורסם לראשונה 15/11/2010 18:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לביא ארצי, החברה להגנת הטבע
נווה צדק
צילום: לביא ארצי, החברה להגנת הטבע
מומלצים