שתף קטע נבחר

זירת הקניות

חושדים שהאוויר במשרד מזוהם? שימו עציצים

גם בתוך הבית או המשרד אנחנו חשופים לסכנות של אוויר מזוהם. כדי לפתור את הבעיה מומלץ להשתמש בצמחים, שקולטים את האדים הרעילים ומשחררים חמצן נקי בחזרה לחדר

יש החושבים שזיהום אוויר זה דבר שמתקיים בעיקר מחוץ לכתלי קירות ביתנו, אך גם בתוך הבית או המשרד אנחנו חשופים לסכנות של אוויר מזוהם. חלק מהפתרון של הבעיה יכול להגיע באמצעות שימוש בצמחים.

 

 

האשמים העיקריים בזיהום האוויר בתוך מבנים, הם חלקי ריהוט, שטיחים, צבעים, ציוד המחשב, חומרי ניקוי ואפילו מוצרי ריח וקוסמטיקה, שמכילים פעמים רבות מספר רב של כימיקלים רעילים. התוצאות עשויות לכלול תופעות כמו צריבה בעיניים, כאבי ראש, עייפות ובעיות במערכת הנשימה. בבניינים מודרניים, שנבנים פעמים רבות מבלי שיש אפשרות לפתוח את החלונות, הבעייה עשויה אף להחריף.

 
ציילום: אמיר עבדת

 

כדי למנוע בעיות אלא, יש להקדיש תשומת לב לבחירת החומרים בהם משתמשים ולהקפיד על איוורור ופתיחת חלונות במידת האפשר, כדי שהאוויר יוכל להיכנס ולצאת באופן חופשי. אך חלק נוסף וחשוב בפתרון הבעיה הוא שימוש בצמחים, שכן הם לא רק מייפים את הסביבה - הם יכולים לנטרל חומרים מזהמים שנפלטים לחלל הבית או המשרד על ידי קליטת האדים הרעילים ושחרור חמצן נקי בחזרה לחלל החדר. 

 

בעיקרון, כל צמח מתאים לשמש לטיהור האוויר מרעלים. לצד זאת, קיימים מספר צמחי בית נפוצים, שמתאימים במיוחד לגידול בין כתלי הבית ויכולים לשמש גם כמסנני אויר. כך למשל הדרה (קיסוס החורש), פיקוס בנימיני, ירקה מצוייצת, דרקונית (דרצנה), פיקוס גומי, הויה (בת שבע מגוונת) ושרך קליין קיפח (שרך הגננים).

 

ונסיים בהפרכת דעה קדומה: יש כאלה שסבורים שצמחים בחדר השינה או ריבוי צמחים בבית, עשוים לגזול מיושבי הבית חמצן בלילה, אך אין זה נכון, שכן צמחים עושים שימוש זניח בחמצן בשעות הלילה.

 

הכותב הוא מומחה לצמחים וגינות, בעל משתלת "הכפר" בכפר אז"ר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בת שבע מגוונת. תנקה לכם את האוויר
ציילום: אמיר עבדת
מומלצים