שתף קטע נבחר

"הילדים התחילו לקרוא תהילים - והתקרה קרסה"

תלמידי גן הילדים בבית רימון ראו את הגננת נפגעת - ולא נרגעו במשך שעות. "זה היה מאוד מפחיד", סיפר מלאכי בן ה-4. אחת האמהות: "קיבלנו את הילדים שלנו במתנה משמיים"

רן, אב לאחד הילדים שניצלו אתמול בצהריים (יום ג') מקריסת תקרה בגן ילדים בקיבוץ בית רימון שבגליל התחתון, סיפר ל-ynet כי הילדים התקשו להירגע במשך שעות לאחר שראו את הגננת נפגעת.

 

"הילדים רוכזו בחדר סמוך למקום שבו קרסה התקרה, זמן קצר אחרי שחזרו מטיול בשבילי הקיבוץ", סיפר רן, "הגננת ניגשה להביא משהו מחדר סמוך והם נותרו עם הסייעת לומר תהילים. לפתע נשמע רעש חזק והילדים ראו איך הגננת נפגעת מנפילת התקרה. הם היו מבוהלים וגם שעות אחרי המקרה, התקשו להירגע".

 

בגן לומדים 35 תלמידים בני 3 עד 6, כולם תושבי בית רימון. למרבה המזל, אף אחד מהם לא נפגע. הגננת נפצעה באורח קל ופונתה לבית החולים בני ציון בחיפה כשהיא סובלת מכאבי גב. המשטרה חוקרת כעת את נסיבות האירוע ובודקת מדוע התקבל הדיווח על המקרה באיחור של שעות. גם משרד העבודה עורב בחקירה.

 

מלאכי, בנו בן ה-4 של רן, סיפר בהתרגשות: "ראינו פתאום שהתקרה נשברה והגננת נפלה על הרצפה והתחילה לבכות, כי היא קיבלה מכה. כולנו נבהלנו ובכינו עד שאמא שלי באה לקחת אותנו מהגן. זה היה מאוד מפחיד".


"אסור לחכות שזה ייגמר באסון" (צילום: חגי אהרון)

 

התקרה שנפלה עשויה מחתיכות אלומיניום ופלסטיק והיא מכונה "תקרת רביץ". כעת מקווים ההורים שהמועצה האזורית גליל תחתון תבדוק את כל המבנים הוותיקים בקיבוץ וביישובים

אחרים, כדי לאתר סכנות שנשקפות ממבנים אשר משמשים כמוסדות חינוך או ציבור. מהנדס המועצה הוציא אמש צו סגירה למבנה הגן והיום יחלו אנשי משרדו לערוך בדיקות.

 

"אסור לחכות שזה ייגמר באסון", אמרה אמא לתלמיד בגן, "קיבלנו את הילדים שלנו במתנה משמיים ובנס גם הגננת יצאה מזה בשלום". במהלך הבוקר ישוחחו אנשי מקצוע עם ילדי הגן בחצר, ולאחר מכן הם ייצאו ליום כיף. במועצה ציינו כי יפעלו בהקדם על מנת למצוא מבנה חלופי לגן לתקופה הקרובה.


פורסם לראשונה 16/11/2010 22:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לפתע נשמע רעש חזק"
צילום: חגי אהרון
מומלצים