שתף קטע נבחר

הרב עמאר לסטודנטים: חשוב שנמשיך לאהוב

הרב הראשי נעתר לבקשת סטודנטים מהקרייה האקדמית קריית-אונו להיפגש איתם על רקע סערת "חוק האברכים", וביקש מהם לדאוג שהמאבק לא יוביל לפגיעה חברתית: "חשוב שתהיה ביקורת, אבל צריך גם להמשיך לחיות יחד כעם אחד בארצנו"

הרב הראשי לישראל, שלמה עמאר, נפגש בצהריים (יום ד') עם סטודנטים חילונים וחרדים בקרייה האקדמית קריית-אונו, וביקש מהם לשמור על איפוק וביקורת עניינית על רקע סערת "חוק האברכים" - הצעת החוק שנועדה לעקוף את פסיקת בג"ץ ולאפשר לממשלה לתקצב תלמידי ישיבות.

 

הרב עמאר קרא לסטודנטים לגלות סובלנות הדדית בכל הקשור למאבק סביב הצעת החוק, ואמר: "באתי לבקש מכם שבכל מאבק, מכל צד ובכל זמן, נדאג שהמאבק יהיה הוגן וצודק, אבל בשום אופן לא מאבק הורס שפוגע בחברה". הרב הראשי אמר כי "חשוב שתהיה ביקורת שמטרתה לבדוק ולייעל, אבל אנחנו חייבים גם לדאוג להמשיך לחיות ביחד כעם אחד בארץ שלנו, וגם אם יש מחלוקות ודעות לא שוות - חשוב שנישאר אוהבים וקשורים זה בזה".

 

יושבת ראש אגודת הסטודנטים בקרייה האקדמית קריית-אונו, סיוון רוזן, אמרה מצדה כי היא תומכת בשוויון זכויות וחובות כאחד, וכי יש לסייע לאברכים מעוטי יכולת כמו לסטודנטים המנסים להתקיים בכבוד ולתרום למדינה. "נמשיך ונפעל בצורה זו ונאבק למען שיוויון הזדמנויות במדינה, למען דור העתיד", אמרה רוזן.

 

הרב עמאר הגיע למוסד האקדמי אחרי שהוזמן על ידי הסטודנטים עצמם, בעקבות פגישתו לפני כשבועיים עם נציגי התאחדות הסטודנטים. במהלך הפגישה ההיא אמר הרב הראשי כי יש לתמוך כלכלית בסטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה,

כמו בתלמידי הישיבות.

 

עם זאת, הוא לא דן באופן יישום השיוויון, ובשאלה אם מתן קצבה לסטודנטים עם שלושה ילדים, כמו זו שזכאים לה האברכים, תיחשב מבחינתו כהפיכת החוק לשוויוני. גם אז הוא ביקש להימנע ממצב שבו מאבק הסטודנטים יזוהה כמאבק אנטי-חרדי.

 

הערב צפויים הסטודנטים להמשיך במאבקם נגד חוק האברכים, ולקיים הפגנה גדולה ברחבת מוזיאון תל-אביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עמאר. הסטודנטים ביקשו שיוויון
צילום: ירון ברנר
מומלצים