שתף קטע נבחר

נתניהו: לא ייתכן שבוגי עוקף אותי מימין

ראש הממשלה זועם על השר יעלון שפועל נגד ההקפאה "מאחורי הגב". בשיחות סגורות אמר נתניהו: "בלתי מתקבל על הדעת שאדם שרק הגיע לליכוד עושה 'איגוף מימין'". התגובה, אומרים בליכוד, בוא תבוא. בלשכת רה"מ מכחישים

המרוץ של המשנה לראש הממשלה, משה (בוגי) יעלון, בראש המאבק נגד חידוש הקפאת הבנייה בהתנחלויות, ממש לא מוצא חן בעיניי בנימין נתניהו. בימים האחרונים הוא התבטא בחריפות נגד יעלון, והאשים שהוא פועל מאחורי גבו כדי לטרפד את העסקה עם ארצות הברית.

 

בשיחות סגורות עם מקורביו, אמר נתניהו: "בלתי מתקבל על הדעת שאדם שרק הגיע לליכוד עושה 'איגוף מימין' לראש הממשלה".

 

בשיחות עם שרים בימים האחרונים, תקף יעלון את נתניהו בסוגיית ההקפאה והאשים כי מדובר במהלך מבית היוצר של שר הביטחון, אהוד ברק, שהיה אחראי לרוח רוב ההבנות בין ירושלים לוושינגטון. "ביבי נפל בשבי של אהוד", אמר יעלון לחברי הממשלה.

 

בסביבתו הקרובה של נתניהו ובלשכתו רואים ביעלון אחראי מרכזי לפגיעה במאמצים הפוליטיים לגייס רוב שיצביע בממשלה בעד חידוש ההקפאה לשלושה חודשים.

בניסיון לטרפד את המהלך, ביקש יעלון להיפגש עם מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, כדי לכנע אותו להורות לשרים אלי ישי ואריאל אטיאס להתנגד לתוכנית.

 

בניגוד לשרים אחרים מהליכוד, המתנגדים להקפאה המחודשת אך מקפידים לשמור על "פרופיל נמוך" בצעדיהם נגד נתניהו, מיהר יעלון להיפגש עם פעילים בסניפי הליכוד ברחבי הארץ, במה שכינה אחר ממקורבי ראש הממשלה "חריש פוליטי עמוק".

 

לפי ההערכות בליכוד, יימנע נתניהו בתקופה הקרובה מלנקוט צעדי תגובה נגד יעלון ולא יפטר אותו. עם זאת, הם הדגישו כי "נתניהו זועם ממש על יעלון. מכל השרים, עליו הוא כועס הכי הרבה. אחרי ההצבעה בקבינט, הוא צפוי לטפל גם בנושא הזה".

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה כי "הציטוטים המיוחסים לנתניהו לא נאמרו מעולם, ואין להם שום אחיזה במציאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעלון. ישלם מחיר פוליטי?
צילום: אוהד צויגנברג
נתניהו. "כועס על בוגי הכי הרבה"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים