שתף קטע נבחר

אל-קאעידה מתרברב: חבילות הנפץ עלו 4,200 ד'

הזרוע התימנית של הארגון הודתה כי השתמשה באמצעים פשוטים כמו טלפונים סלולריים של נוקיה ומדפסות HP במסגרת שליחת המטענים שנתפסו בדובאי ובבריטניה בדרך לארה"ב

הזרוע התימנית של ארגון הטרור העולמי אל-קאעידה טוענת כי ניסיונותיה לפוצץ שתי חבילות נפץ במטוסי מטען בחודש שעבר עלו לה רק 4,200 דולרים. כך דיווחו הבוקר (יום א') מכונים העוקבים אחרי אתרי אינטרנט וכלי תקשורת המזוהים עם ארגוני טרור.

 

לפי הדיווחים, הודעת הזרוע התימנית של הארגון מתייחסת לשתי חבילות הנפץ שנשלחו מתימן למוסדות יהודיים בשיקגו,

ונתפסו האחד על מטוס תובלה בדובאי והאחר על מטוס תובלה שנחת מצפון ללונדון. אל-קאעידה כבר קיבל אחריות לשליחת המטענים, ולהערכת המודיעין האמריקני - הוא אכן עומד מאחורי המעשה.

 

לפי הדיווחים, במהדורת אינטרנט של כתב עת המזוהה עם הארגון, הוא פירט כיצד השתמש בחפצים שגרתיים כמו טלפונים סלולריים מתוצרת נוקיה ושתי מדפסות של חברת HP, שלתוכן הועמס חומר נפץ.

 

אל-קאעידה ניצל את ההזדמנות כדי לטעון כי אותם חומרים שימשו אותו להפלת מטוס תובלה בדובאי ב-3 בספטמבר השנה.

הארגון כבר נטל אחריות להפלת המטוס הזה, אולם במערב פקפקו בדבריו, בטענה כי חקירת התרסקות המטוס ההוא הובילה למסקנה שלא אירע בו פיצוץ.

 

לפי דיווחי המכונים, אל-קאעידה הודיע כי מדובר בחלק משינוי אסטרטגי, שמטרתו להחליף את הפיגועים ה"מרהיבים" בהתקפות צנועות יותר, שיפגעו בכלכלה האמריקנית. את הדברים הביאו המכונים Ben Venske's IntelCenter ו-Site Intelligence Group.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מדפסת שבתוכה הוחבא אחד המטענים
צילום: AP
בודקים מטוס בניוארק בעקבות בהלת המטענים
צילום: רויטרס
מומלצים