שתף קטע נבחר

עוד מכתבי נאצה עם אבקה: נשלחו גם לישי וליצמן

אחרי גפני ומקלב מיהדות התורה, גם שר הפנים וסגן שר הבריאות קיבלו מעטפות זהות, שהכילו איומים, קללות ואבקה חשודה. המשטרה אסרה על השניים להיכנס ללשכותיהם

הבכירים החרדים ממשיכים לקבל דברי דואר חשודים - המכילים איומים, קללות ואבקות. יממה אחרי ששני חברי כנסת מיהדות התורה קיבלו מעטפות נאצה שהכילו אבקה חשודה, מכתבים בנוסח זהה נשלחו גם ללשכותיהם של שר הפנים, אלי ישי, ושל סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן. האבקה נבדקת על ידי המשטרה, ועל השניים נאסר להגיע ללשכותיהם.

 

 

המכתבים נלקחו על ידי קצין הכנסת ונפתחה חקירה. מהות החומר הלבן במעטפות טרם הובהרה. לא נמסר אם מדובר בחומר מסוכן.

 

ראש האופוזיציה, ציפי לבני, התייחסה בכנס בירוחם למכתבי האיום: "יש לי ויכוחים עזים עם חברי כנסת חרדים, אבל אני הראשונה להגיד שפעולות כאלה יש לגנות ולהוקיע מכל וכל".

 

המעטפות שנשלחו אתמול לח"כים משה גפני ואורי מקלב הכילו, פרט לאבקות, גם קללות מכוערות. "אנו, תושבי ישראל הנאורים, דורשים מכם, אנשי החושך, שתפסיקו לחיות על חשבוננו, ללמוד ולא לעבוד ותצאו לנו מהוורידים", נכתב. "הפסיקו למצוץ את דמנו, קחו את הפקלאות והשטריימלים ועופו לברוקלין".

 

בהמשך המכתב, שבתחתיתו צוירה גולגולת עם כובע ופאות, נכתב: "והיה אם תמשיכו לסחוט תקציבים על חשבוננו, תשלמו מחיר כבד. ניאבק בכם פיזית ולא רק בהפגנות. תרגישו את נחת ידינו על גופכם ועל בתי הכנסת שלכם, נמרר לכם את החיים ונתקוף אתכם בעריכם ובשכונותיהם. על החתום 'צו מחיר'".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליצמן. אחד מהיעדים למתקפה
צילום: אריאל ירוזולימסקי
הארגון החתום על המכתבים
מומלצים