שתף קטע נבחר

מסמך ההבנות עם ארה"ב: "עיכוב בכמה סעיפים"

נתניהו עדיין מנסה לגייס רוב בממשלתו שיתמוך בחידוש ההקפאה, אך בשיחה עם ynet אמרו גורמים מדיניים בכירים כי בין ישראל לאמריקנים טרם הושגה הסכמה בכמה סוגיות

גורמים מדיניים בכירים אמרו הערב (יום ב') ל-ynet כי המגעים עם וושינגנטון על נוסח מסמך ההבנות וההטבות שתקבל ישראל בתמורה לחידוש הקפאת הבנייה בהתנחלויות למשך שלושה חודשים ממשיכים להתנהל, כשבכמה סוגיית טרם הושגה הסכמה הדדית בין הצדדים.

 

ביממה האחרונה הביע ראש צוות המשא-ומתן הישראלי, עו"ד יצחק מולכו, אופטימיות זהירה באשר לאפשרות שהצדדים יגיעו לעמק השווה. בשיחות סגורות, הוא אמר כי בירושלים ממתינים לתשובה אמריקנית במספר זעום של נושאים שעדיין שנויים במחלוקת.

 

מולכו נפגש אמש עם ראש-הממשלה, בנימין נתניהו, ועם יו"ר ש"ס, שר הפנים אלי ישי. האחרון נשמע אופטימי הרבה פחות מראש הצוות, וגרס כי מחלוקות רבות בין הצדדים עדיין נותרו על השולחן.

 

"כרגע מנסים להגיע להבנות סופיות, אך ייתכן שחל עיכוב בגלל סעיפים בודדים", אמר גורם בכיר בירושלים המעורה בפרטי המשא-ומתן. הוא התקשה להעריך האם אותן מחלוקות עלולות לגרור הליך השלמת המסמך לאורך זמן רב.

 

מלשכת ראש-הממשלה נמסר כי: "המגעים עם האמריקנים נמשכים באופן רציף, מתוך רצון טוב של שני הצדדים להגיע להבנות כתובות שיאפשרו את הבאתן לקבינט".

 

בשבוע שעבר נתגלו מחלוקות בין ישראל לבין ארצות-הברית בנושא, בעיקר סביב החבילה הביטחונית שדורשת ישראל לקבל מהאמריקנים - כשבמרכזה טייסת ה-F35. הוויכוח בסוגיה התנהל בשאלות מועד אספקת המטוסים והדרך שבה יועברו לחיל האוויר של ישראל - האם יהיה זה כמענק, או שמא תתבקש ישראל לשלם עבורם.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים