שתף קטע נבחר

נתניהו: בימים הקרובים אודיע על ראש המוסד הבא

המועמדים להחליף את מאיר דגן, המכהן בתפקיד שמונה שנים, הם בין היתר סגן ראש המוסד ת', ראש השב"כ יובל דיסקין וראש אמ"ן היוצא, האלוף עמוס ידלין

אחרי טקס החלפת ראש אמ"ן אתמול, יתקיים בקרוב גם טקס דומה במוסד: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בצהריים (יום ג') כי בכוונתו להודיע על מינוי ראש מוסד חדש בימים הקרובים.

 

נתניהו קיים התייעצויות בנושא עם בכירים במערכת הביטחון. בין המועמדים: ראש השב"כ, יובל דיסקין, ראש אמ"ן היוצא, האלוף עמוס ידלין, ות' - בכיר בארגון שפרש לאחר שלא הובטח לו לרשת את ראש המוסד הנוכחי, מאיר דגן.

 

בשמונה שנות כהונתו, לא הצליח דגן, ואולי גם לא ממש התאמץ, להכשיר לעצמו יורש "טבעי". ככל הידוע, אין כרגע במוסד אדם שדגן מוכן לסמוך עליו בלב שלם ולהמליץ עליו לקברניטים הפוליטיים. גם לנתניהו, שהארגון לביון ולתפקידים מיוחדים בתחום

 אחריותו, וגם לשר הביטחון ברק אין מועמד או שניים מקובלים ומוסכמים מבין אנשי הארגון שצריך רק לבחור מביניהם.

 

בסביבתו של נתניהו שוקלים ברצינות את מועמדותו של ראש השב"כ. מלבד הניסיון הכללי רב השנים שיש לו בתחום עבודת המודיעין, דיסקין גם מכיר היטב ומבפנים את עבודת המוסד. במיוחד בתחום הסיכול המבצעי. הוא רכש ידע וניסיון בתחום זה כאשר, לפני שהתמנה להיות ראש השב"כ, הושאל למוסד, לבקשת דגן, כדי לייעץ ולתכנן בתחומים מבצעיים רגישים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דגן. מסיים את תפקידו בקרוב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים