שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קיצוצים באירלנד: יותר מסים, פחות שכר מינימום

  עכשיו תורה של אירלנד. אחרי אנגליה, צרפת, ספרד ופורטוגל, מגיעים הקיצוצים גם למדינה שהייתה הכבשה השחורה של היבשת והפכה בשנים האחרונות לנס כלכלי. קודם יקוצץ שכר המינימום, יועלה המע"מ ויפוטרו עובדים במגזר הציבורי. בהמשך, שוקלת ממשלת אירלנד להפחית גם את דמי האבטלה

  המטרה - לחסוך 15 מיליארד אירו. ממשלת אירלנד חשפה היום (ד') את תוכנית הקיצוצים הצפויה לארבע השנים הבאות. עיקרי התוכנית כוללים קיצוץ שכר המינימום ל-7.75 אירו לשעה. עליית המע"מ מ-21% השנה ל-22% ב-2013 ו-23% ב-2014. כמו כן, יוטל מס נכסים חדש, ויפוטרו 24,750 עובדים בסקטור הציבורי. פירוש הדבר חיסכון של 620 מיליון אירו.

   

  התוכנית אמורה לחסוך 15 מיליארד אירו למדינה (20 מיליארד דולר). כדי להשיג את החיסכון יופחתו ההוצאות על שירותי הרווחה ב-2.8 מיליארד אירו עד 2014. אם יהיה צורך יקוצצו גם דמי האבטלה, וכן השכר בסקטור הציבורי ייפול ב-1.2 מיליארד אירו בין 2010-2014.

   

  הממשלה גם מתכננת לערוך רפורמה במערכת הפנסיה של העובדים החדשים, בנוסף להורדה של 10% בשכר. העלאת מס ההכנסה תוסיף להכנסות המדינה ממסים 1.9 מיליארד אירו. לעומת זאת, מס התאגידים יישאר ללא שינוי על 12.5%.

   

  "אני מקווה שהתוכנית תביא וודאות לעם שלנו לכך שיש להם תקווה לעתיד. זה הכל קשור לצמיחת הכלכלה. אנחנו עם קטן, גאה וחסין", הכריז ראש הממשלה בריאן קואן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים