שתף קטע נבחר

א': "דמי הותר, אבל אני בטוחה שפעלתי נכון"

המתלוננת נגד בר-לב ופלג רוצה להעביר את הפרשה גם לפן הציבורי. "אקח את הסיפור ואמנף אותו", אמרה לנשים שהגיעו לתמוך בה. "השיגעון הזה רק מחזק את החלטתי. אתייצב למאבק בקול רם ובפנים גלויות". לדבריה, "התנהגות פלג היתה קשה בהרבה מיחסו של בר-לב"

המתלוננת הראשונה נגד ניצב אורי בר-לב לא מתכוונת להשאיר את הפרשה במישור המשפטי - אלא להעביר את המאבק גם לפן הציבורי. "זה המקצוע שלי וזו המחויבות שלי. אני אקח את הסיפור ואמנף אותו", אמרה א' במהלך ערב סגור שהתקיים עם כ-20 נשים, כולן נציגות בולטות של המאבק באלימות בפרט והמאבק באלימות נגד נשים בכלל.

 

א', שרואה כיצד הסערה במשטרה רק הולכת וגוברת, משוכנעת כי נהגה נכון כשהחליטה להתלונן - תחילה נגד חגי פלג, מנכ"ל המשרד לביטחון פנים, ואחר-כך נגד ניצב בר-לב, שחשוד כעת לא רק בתקיפה מינית, אלא גם באונס תוך כדי סימום של מ'.

 

"אני רואה את השתלשלות העניינים ואין לי ספק שנהגתי נכון, למרות שעוברים עליי ימים מאוד קשים", אמרה א' לנשים, שהגיעו לתמוך בה. "התחושה שלי היא שדמי הותר, אני קורבן עבירה". לדבריה, התנהגותו של פלג כלפיה הייתה קשה בהרבה מיחסו של בר-לב.

 

במהלך הפגישה, שקיומה נודע ל-ynet, המשיכה א' ואמרה: "השיגעון הזה, של כל מה שקורה סביבי, רק מחזק את החלטתי להוביל את הסיפור למאבק ציבורי על מנת לטפל בחלל המשפטי של המערכת, וביכולתה להגן על קורבנות עבירה. אני מובילה את המאבק נגד האלימות בישראל ואתייצב למאבק זה בקול רם וצלול, ובפנים גלויות".

 

א' המשיכה ואמרה לחברותיה כי יש לה תמיכה רבה מהציבור, וכי ילדיה תומכים בה מאוד. לדבריה, הילדים גאים בה, עוברים את הפרשה ביחד איתה ומעורבים בכל חלקי הסיפור. היא הוסיפה ואמרה כי מה שקורה כיום הוא תמונת ראי כואבת של החברה הישראלית ביחס לקורבנות עבירות מין.

 

בפגישה עם א' נוכחו גם נציגות איגוד מרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית, אותן הכירה במסגרת תפקידה כבר מספר שנים. רוב הנשים שנכחו במפגש היו חברות קרובות של א'. היא סיפרה על קשיים שעוברים היא וילדיה בעקבות חשיפת הסיפור,

והלינה על כך שבארץ לא מכבדים פרטיות של אף אחד. א' הדגישה

 גם שלכל אורך התקופה היא לא שתקה וסיפרה לסביבתה על המקרה.

 

"אנחנו נהיה שם בשבילה, כמו עבור כל נפגעת", אמרה מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע, מיכל רוזין. "לכל נפגעת שפונה אלינו אנחנו משיבות את השליטה, ונהיה איתה בכל מצב שתבחר, בדיוק כפי שהיא בחרה לפגוש אותנו בשבת והתייצבנו. הבחירות הן אך ורק של הנפגעת וכך אנחנו נוהגות תמיד".

 

על רקע כל אלה, נערכת הערב בדיקת הפוליגרף של בר-לב במסגרת חקירתו במח"ש. משעות הבוקר הוא התכונן אליה, יחד עם עורכת דינו, אירית באומהורן. בבדיקה הודה בר-לב כי קיים יחסי מין עם מ', אך הכחיש את סימומה או ביצוע המעשים ללא הסכמתה.

 

השתתפה בהכנת הידיעה יעל ברנובסקי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
א'. "בקול צלול, בפנים גלויות"
צילום: עמית מגל
מומלצים