שתף קטע נבחר

הפוליגרף: בר-לב לא אמר אמת בחלק מהתשובות

יום אחרי חקירתו הממושכת והבדיקה בפוליגרף, עולה תמונה מורכבת. בתשובות לחלק מהשאלות נמצא שאינו דובר אמת, ובמקרים אחרים היו הממצאים גבוליים. מח"ש עשויה לזמן אותו לחקירה נוספת. צוות ההגנה: "הוא עומד מאחורי התשובות שנתן. הוא לא אנס ולא קיים יחסים בשלישייה"

ממצאים ראשוניים של בדיקת הפוליגרף שעבר אתמול ניצב אורי בר-לב מסבכים אותו ולא מחלצים אותו לעת עתה מהחשדות נגדו, הכוללים אונס ותקיפה. ל-ynet נודע כי בחלק מתשובותיו נמצא שאינו דובר אמת. בחלק נמצא דובר אמת ובשאלות האחרות הממצאים גבוליים.

 

תוצאות הבדיקה מציירות תמונה בעייתית לגבי בר-לב, ובעקבות הממצאים הלא חד-משמעיים, הודיעו במח"ש כי "הוחלט שיש לבצע פעולות חקירה נוספות". ככל הנראה, בר-לב יזומן לחקירה נוספת. המתלוננת מ', שאותה אנס לטענתה אחרי שסימם אותה יחד עם חברתם המשותפת ש', תידרש כנראה להיבדק בפוליגרף. "צוות החקירה פועל ביסודיות ובמהירות הגבוהה ביותר האפשרית, ושומר על איפול כללי של פרטי החקירה על מנת שלא לחבל בה ולשבש את מהלכה", נמסר ממח"ש.

 

פרשת בר-לב: עדכונים אחרונים ופרשנויות:

 

בעקבות הפרסום ב-ynet, אמרו בצוות ההגנה של בר-לב: "תוצאות בדיקת הפוליגרף שנערכה אמש לניצב אורי בר-לב לא הועברו לידי פרקליטתו, עו"ד אירית באומהורן, ולכן אין לנו אפשרות להתייחס לגל השמועות, הנעות מ'דובר אמת' דרך 'אין ממצאים' ל'דובר שקר' באופן ענייני. ידוע לנו כי גם תוצאות הפוליגרף של א' שהתפרסמו בעיתונות הן בגדר שמועות לא מבוססות. בכל מקרה, ניצב בר-לב עומד מאחורי התשובות שנתן לחוקריו שהוא לא אנס, לא סימם ולא קיים יחסי מין בשלישייה עם מ' וכי לא הטריד מינית את א'".

 

מצוות ההגנה של הניצב נמסר כי "בר-לב הסכים לגשת לבדיקת פוליגרף מתוך אמונה חזקה בצדקת דרכו, למרות שידע על הבעייתיות במכשיר שאינו קביל בתור ראיה בבית משפט. ניצב בר-לב ימשיך לשתף פעולה עם החקירה באופן מלא והוא משוכנע כי בסופו של יום, הצדק ייצא לאור. ניצב בר-לב דיבר אמת בחקירתו".

 

בר-לב נחקר אתמול במשך שבע שעות, ולבסוף עבר בדיקת פוליגרף במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים בנתניה. הוא נשאל בין היתר 'האם קיימת יחסי מין עם המתלוננת מ'?', ענה "כן". שאלות אחרות כוונו לעדותו כי לא כפה עצמו על מ', וכי לא היתה שלישייה עם ש', עדות שגם המתלוננת שותפה לה. על השאלה 'האם הכנת או שלחת מישהו או מישהי לשים סם למתלוננת?', ענה "לא".

 

בנוסף, נשאל גם על מקרה בכנס באילת לפני שנתיים, אז על פי החשד תקף את א' מינית. הוא נשאל 'האם נכונה ההצהרה שעד לעימות עם א' לא זכרת את פרטי הנפילה ולאחר העימות הדברים התבהרו?', ענה "כן". בר-לב, שיצא בהרגשה טובה ממשרדי מח"ש, נשאל גם על פרטים בנוגע ליחסי המין עם מ', אותם סיפרה המתלוננת בעדותה. 

 

הבדיקה במכונת אמת, שבר-לב התכונן אליה בצוותא עם פרקליטתו במשך שעות ארוכות, החלה אתמול ב-16:00 אחר הצהריים. בהמשך, ביצעו החוקרים השלמות חקירה, לאחר העימותים שנערכו לניצב החשוד מול שתי המתלוננות. הבדיקה הסתיימה רק סמוך לשעה 23:00 בלילה. בר-לב חשוד שתקף את א' מינית ואנס את מ', תוך ידיעה שהיא מסוממת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חלק מהתשובות אמת. האחרות לא
צילום: אוהד צויגנברג
צילום: עמית מגל
עומת עם גרסת המתלוננת א'
צילום: עמית מגל
מומלצים