שתף קטע נבחר

הערב ב-20:00: א' תיחשף לציבור בשידור חי

אחרי ימים של סערה ציבורית, שהחלה בתלונה על תקיפה מינית שהגישה נגד ניצב אורי בר-לב, תיחשף הערב לראשונה המתלוננת הראשונה בפרשה. ynet יעביר בשידור חי את העצרת למען נפגעות תקיפה מינית, שם תנאם א' מול המצלמות

זה ימים ארוכים שצמרת המשטרה - וישראל כולה - סוערת בעקבות התלונה שהגישה א' נגד ניצב אורי בר-לב, המועמד למפכ"לות. פניה של א', שהאשימה את בר-לב בתקיפה מינית, לא נחשפו לציבור במהלך תקופה זו, אולם הערב (יום ה') תתייצב א' מול מצלמות הטלוויזיה ותנאם בעצרת למען נפגעות תקיפה מינית, שתועבר בשידור חי ב-ynet.

 

כמו בכל שנה, יקיים איגוד מרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית תהלוכה שתצא מכיכר רבין בתל-אביב ותסתיים בעצרת ברחבת מוזיאון תל-אביב. בשבת האחרונה נפגשו חברות קרובות של א' וכמה נציגות מאיגוד מרכזי הסיוע לשיחה, שם הבטיחה מנכ"לית האיגוד, מיכל רוזין, לתמוך ב-א', כפי שהאיגוד תומך בכל נפגע מינית. 


"אתייצב למאבק בקול רם וצלול, ובפנים גלויות" (צילום: עמית מגל)

 

א', עובדת בכירה במשרד לביטחון פנים ובעלת תואר ד"ר, טענה בעדותה במח"ש כי לפני כשנתיים, בכנס באילת בהשתתפות בכירי המשטרה, ניצב בר-לב תקף אותה מינית, בניגוד לרצונה. לדבריה, הוא ניסה לכפות את עצמו עליה, גהר עליה, ניסה לחבק אותה ולא הרפה.

 

א' עוברת לפן הציבורי: "אמנף את הסיפור"

כבר אתמול אמרה המתלוננת הראשונה נגד ניצב אורי בר-לב שהיא לא מתכוונת להשאיר את הפרשה במישור המשפטי - אלא להעביר את המאבק גם לפן הציבורי. "זה המקצוע שלי וזו המחויבות שלי. אני אקח את הסיפור ואמנף אותו", אמרה א' במהלך ערב סגור שהתקיים עם כ-20 נשים, נציגות בולטות של המאבק באלימות בכלל והמאבק באלימות נגד נשים בפרט.

 

א', שרואה כיצד הסערה במשטרה רק הולכת וגוברת, משוכנעת כי נהגה נכון כשהחליטה להתלונן - תחילה נגד חגי פלג, מנכ"ל המשרד לביטחון פנים, ואחר-כך נגד ניצב בר-לב, שחשוד כעת לא רק בתקיפה מינית, אלא גם באונס תוך כדי סימום של מ'.   

 

"אני רואה את השתלשלות העניינים ואין לי ספק שנהגתי נכון, למרות שעוברים עליי ימים מאוד קשים", אמרה א' לנשים, שהגיעו לתמוך בה. "התחושה שלי היא שדמי הותר, אני קורבן עבירה". לדבריה, התנהגותו של פלג כלפיה הייתה קשה בהרבה מיחסו של בר-לב.

 

במהלך הפגישה, שקיומה נודע ל-ynet, המשיכה א' ואמרה: "השיגעון הזה, של כל מה שקורה סביבי, רק מחזק את החלטתי להוביל את הסיפור למאבק ציבורי על מנת לטפל בחלל המשפטי של המערכת,

וביכולתה להגן על קורבנות עבירה.

אני מובילה את המאבק נגד האלימות בישראל ואתייצב למאבק זה בקול רם וצלול, ובפנים גלויות".

 

אמש נערכה בדיקת הפוליגרף של בר-לב במסגרת חקירתו במח"ש. משעות הבוקר הוא התכונן אליה, יחד עם עורכת דינו, אירית באומהורן. בבדיקה הודה בר-לב כי קיים יחסי מין עם מ', אך הכחיש את סימומה או ביצוע המעשים ללא הסכמתה. הבוקר פורסם לראשונה ב-ynet כי מתוצאות הבדיקה עולה שבר-לב לא אמר אמת בחלק מתשובותיו.

 

בהכנת הידיעה השתתפה יעל ברנובסקי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
א'. הפיקסלים יורדים הערב
צילום: עמית מגל
נבדק בפוליגרף. אורי בר-לב
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים