שתף קטע נבחר

המלאכיות של ברלוסקוני שולפות ציפורניים

שתי פוליטיקאיות יפיפיות שקידם ראש הממשלה האיטלקי מנהלות סכסוך פומבי המסעיר את המדינה. אחת מהן הדליפה לעיתונות צילום של חברת ממשלתה "מפלרטטת" עם האופוזיציה, בתגובה היא כינתה אותה "אשת דג צווחנית"

בעוד אזרחי איטליה שרויים במתח לגבי אפשרות סיום עידן שלטונו של סילביו ברלוסקוני במדינה, כמה מהפוליטיקאיות שקידם ראש הממשלה הססגוני החלו להתקוטט לקראת השלב שבו כבר לא יהנו מחסותו. כך דיווח בסוף השבוע ה"טלגרף" הבריטי.

 

ברלוסקוני, שבעבר הרהיב עוז וטען כי הפוליטיקאיות השמאלניות פחות נאות מהימניות,

 הגשים לטעמם של חלק את אמירתו בכך ששיבץ בשורות מפלגתו כמה מלכות יופי לשעבר ונשים שבעברן עבדו כנערות שעשועים על הבמות היותר מפוקפקות באירופה. כעת נראה שמזגן של "המלאכיות של ברלוסקוני" דומה יותר למזגן של דיוות זועמות מאופרות סבון.

 

השערוריה האחרונה מציבה משני צדי המתרס את שתיים מהבולטות שבממשלתו של ברלוסקוני: בפינה הימנית - מארה קרפניה (34), לשעבר דוגמנית עירום וכיום השרה לשיוויון הזדמנויות בין המינים. בפינה השמאלית (למעשה, מרכז-ימין) - אלסנדרה מוסוליני (47) נכדתו של הדיקטטור הפשיסטי הידוע לשמצה ואחייניתה של השחקנית סופיה לורן, המשמשת זה שנים בתפקידים פרלמנטריים בכירים.

 

הצרה הצרורה החלה כשמוסוליני, שחקנית ודוגמנית פלייבוי לשעבר, צילמה בטלפון הסלולרי שלה את קרפניה משוחחת בפרלמנט עם איטאלו בוצ'ינו, אחד מחברי הפרלמנט שמרדו בברלוסקוני ופרשו מהקואליציה, והפיצה את התמונה לעיתונים בצירוף האשמות כי היא "בוגדת" בממשלה ומפלרטטת עם המורדים.


 

קרפניה. כינתה את נכדתו של מוסוליני - "אשת דג צווחנית" (צילום: רויטרס)

 

בתמורה, קרפניה פנתה לשורשיה שבנאפולי וכינתה את מוסוליני "אונה וז'אסה" - קללה עממית, שפירושה בתרגום חופשי הוא "אשת דג צווחנית", ושורשיה נעוצים במאפיה של נפולי. מוסוליני, שנפגעה עד עמקי נשמתה, איימה להחרים את הצבעת האמון בממשלה בחודש הבא, שהיא קריטית להישרדותו הפוליטית של ברלוסקוני. היא אמרה כי תסכים להגיע להצבעה רק אם תזכה להתנצלות פומבית מקרפניה.

 

"אני נדהמת שהביטוי הזה יצא מפיה של השרה לשיוויון הזדמנויות. זוהי צביעות לשמה. הפוסל במומו פוסל", אמרה מוסוליני, שמיהרה להצטלם מתנשקת עם חבר ממשלה שעמו הסתכסכה קרפניה בעבר. "זו הייתה נשיקה פוליטית, לא הייתה שם לשון", הבהירה.

 

אבל לא כל הסערה הפוליטית שרוייה בכוס תה. קרפניה העלתה השבוע כמה טענות רציניות בישיבות הממשלה והפרלמנט, ולא זכתה למענה הולם בעניין הזיהום הסביבתי במחוז קמפנייה, ממנו היא באה.

 הדבר הוביל לכך שהיא כינתה את ברלוסקוני "דיקטטור שמנסה לנהל את המדינה כמו העסק שלו" והגישה את התפטרותה מהממשלה ומהפרלמנט. הדבר זיכה אותה בפגישה אישית עם ברלוסקוני עצמו, ששכנע אותה לחזור בה.

 

לפי שעה, נכדתו של הדוצ'ה עוד לא זכתה להתנצלות פומבית ממלכת היופי חריפת הלשון, ולא ידוע האם תזכה לתענוג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברלוסקוני. הפוליטיקאיות שלו עושות לו כאב ראש
צילום: AP
מומלצים