שתף קטע נבחר

נערים רצו בעג'מי והוכו: "שוטרים תקפו ללא סיבה"

המשטרה דיווחה למחלקה לחקירות שוטרים על תקיפה חמורה של שני נערים מיפו הלומדים בגימנסיה הרצליה ובתיכון הצרפתי הפרטי ביפו. מנהל הגימנסיה: מדובר בילד נפלא ותלמיד למופת

שני נערים, אחים תושבי יפו, שיצאו לריצה הותקפו על ידי שוטר, הוכו ומצאו עצמם בתא מעצר. משטרת מרחב איילון דיווחה היום (א') למחלקה לחקירות שוטרים על תקיפה חמורה של שני שוטרי מרחב כנגד שני האחים, בני 15 ו-17, שיצאו לריצת בוקר והותקפו.

 

שני האחים, אחד מהם תלמיד גימנסיה הרצליה והשני תלמיד בבית הספר הפרטי הצרפתי ביפו, טוענים כי הותקפו על ידי שני השוטרים ללא כל סיבה. מנהל הגימנסיה, הביע זעזוע ואמר כי "מדובר בתלמיד למופת שהגיע הבוקר עם סימני חבלה לבית הספר". האב: "שוטרים אמורים להגן על הילדים ברחובות ולא לתקוף אותם".


אבי הנערים: "המשטרה אמורה להגן על ילדים ברחובות" (צילום: ירון ברנר)

 

הנערים סיפרו לכתב ynet כי אתמול יצאו לריצת בוקר משכונת עג'מי לכיוון הטיילת בבת ים. "לא הרגשתי טוב, אז אחי הגדול, שעוסק בספורט, אמר לי בוא נצא לריצה, זה ישפר את מצב הרוח שלך. לבשנו בגדי ספורט מלאים ויצאנו לריצה. סמוך לרחוב הגבול, החוצה בין יפו לבת ים. ראינו שתי ניידות משטרה. אחד השוטרים, בשם שי, יצא מהניידת ובא לעברנו".

 

"הוא ביקש מאיתנו לרוקן את הכיסים. היו שם נייר טואלט, טלפון נייד ואוזניות", סיפר בן ה-15, "הוא שחרר אותנו לדרכינו, תוך שהוא מסנן תעופו לי מהפנים. הלכנו, ופתאום הוא צעד לעברינו, והצמיד לי בלי סיבה, את היד לראש. אחי התערב וביקש ממנו להירגע. הוא אמר לשוטר תרביץ לי במקום לאחי. אז הוא באמת עבר לתקוף אותו ועזב אותי", סיפר הנער. 

 

"לאחר שהשוטר עזב אותי קפצו השוטרים האחרים וכבלו אותי באזיקים", טען הנער והוסיף כי למרות זאת ניסה להרגיע את השוטר התוקף. "ראיתי שהוא מכה את אחי בפנים. גם כשהכניסו אותו לניידת ראיתי שהוא חוטף עוד ועוד מכות וכאב לי הלב", טען הנער.

 

לטענתו, כשהגיעו לתחנת המשטרה, "אחד השוטרים לקח אותי לחצר וחנק אותי בכוח ואיים עלי, בלי סיבה. לאחר מכן הכניסו אותי לתא מעצר מסריח". לדבריו, ניסה להסביר לשוטר שהוא רק בן 15 ואין לו עדיין תעודה מזהה, "אבל זה לא עניין אותם". כעבור מספר שעות של חקירה בתחנת בת ים, הגיע למקום אביהם, והשניים שוחררו לבתיהם.

 

"אני לומד בבית ספר יהודי טוב, הגימנסיה הרצליה, כי אבא שלי כל החיים רצה להרחיק אותי מהפשע והסמים שיש ביפו, אז למה בכוח מכניסים אותי למשטרה?", תהה הנער. "הרגשנו מושפלים וכואבים. מייד לאחר המשטרה הלכנו לקבל טיפול בבית החולים וולפסון בחולון".

 

מנהל הגימנסיה העברית, אמר ל-ynet כי זהו מקרה חמור ומזעזע הראוי לגינוי. "מדובר בילד נפלא ובתלמיד למופת. הוא זכה לחום, חיבוק ותמיכה מצד חבריו לכיתה. הוא הגיע בבוקר עם סימני חבלה בידיו מהאזיקים. אף תלמיד לא אמור להגיע כך לבית הספר".

 

אביהם של הנערים סיפר לכתב ynet  כי שוחח עם קצין במרחב איילון, במהלכה החליט הקצין לדווח למח"ש. "אני עובד 26 שנה כנהג בחברת דן. הילדים שלי מעולם לא היו מעורבים בפלילים ואת שניהם הקפדתי לשלוח לבתי ספר טובים.  הם ילדים לתפארת. פה ביפו התנאים לגדל ילדים הם בלתי אפשריים, אז למה לפגוע בשני ילדים טובים? מיפו יצאו גם שופטים ועורכי דין. שוטרים צריכים לשמור על הילדים ברחוב ולא לתקוף אותם".

 

ממשטרת מחוז תל אביב נמסר בתגובה כי "חומר החקירה הועבר למח"ש והנושא ייבדק על ידם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
הנערים: "הותקפנו ללא סיבה"
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים