שתף קטע נבחר

המשטרה פשטה על בתי חברי פורום שוטרים

אתר "חשופים בניידת" געש לאחרונה בעקבות פרשת בר-לב. בימים האחרונים פשטו אנשי לה"ב 433 ומח"ש על בתי שוטרים, בעקבות חשד שחשפו שם מתלוננת על שוטר בפרשה מלפני שנתיים. מנהלי האתר: "פגיעה בחופש הביטוי, נפנה ליועץ המשפטי לממשלה"

שנתיים אחרי פרסום מעורר חשד, המשטרה פתחה במאבק נגד פורום שוטרים שמשמש במה לביקורת נגד הקצונה הבכירה. המשטרה ואנשי המחלקה לחקירת שוטרים פשטו באחרונה על בתי שוטרים שכתבו בפורום "חשופים בניידת", והחרימה מחשבים. הסיבה הרשמית: חיפוש אחר האחראים לחשיפת שמה של אשה שהתלוננה לפני שנתיים על עבירת מין שביצע בה שוטר.

 

לא ברור מה גרם ליחידת הדגל של המשטרה, לה"ב 433, לפשוט דווקא עכשיו על בתי שוטרים, ולהחרים את המחשבים הרשומים על שמות בני זוגם. אתר "חשופים בניידת" הוקם בעקבות פרשת "עבריינים במדים" בנהריה, ומאז הוקדש הפורום לחשיפת מחדלים של המערכת המשטרתית. בקרב הקצונה הבכירה, שמופיעה בו לא מעט ולא בהקשרים מחמיאים, האתר נחשב לצרה לא קטנה.


האתר "חשופים בניידת". הקצינים מככבים בהקשרים לא מחמיאים

 

בתקופה האחרונה געש האתר בעקבות פרשת אורי בר-לב. בין ביתר טען גולש שהזדהה בשם "כיפה אדומה" כי הפרשה כולה היא לא אלא מזימה מתוכננת, שנועדה לפגוע בניצב. "מישהו כיוון את המתלוננת ללכת עם בר-לב לבית קפה, לשתות איתו משקאות חריפים ולאחר מכן לגרור אותו לפארק - וההמשך ידוע. אמרו לה לשמור את הסיפור לרגע האמת, לאחר שנתיים - שכאשר יהיה צורך במינוי מפכ"ל, יוכלו להשתמש בזה כדי להכשיל את בר-לב".

 

הפשיטה האחרונה באה על רקע מקרה מלפני כשנתיים, אז הואשם שוטר ממרחב איילון בביצוע עבירות מין בשתי שוטרות שהיו כפופות לו. הסיפור עורר תגובות רבות גם בפורום, ובכמה מהן אף נחשף שמה של המתלוננת. מנהלי האתר אמנם הורידו את התגובות בעקבות פניות מגורמים שונים, אלא שכעת החליטו במשטרה לאתר את האחראים.

 

חוקרי יחידת המחשוב של לה"ב 433 הצליחו להגיע אל כתובות ה-IP. של חלק מהכותבים באתר - מבלי שביקשו את אישור מנהליו - ובשבוע שעבר אף הגיעו לבתיהם של כמה שוטרים עם צו להחרמת המחשבים. גם מחשבים שהיו רשומים על שמן של בנות זוגם של השוטרים נלקחו לבדיקה. במקביל פשטה המשטרה על ביתה של אזרחית, שגם הכתובת שלה הופיעה כמי שכתבה באותו הפורום.

 

בדוברות המשטרה אישרו כי "אכן מתקיימת חקירה משותפת ללה"ב 433 ולמחלקה לחקירות שוטרים בעקבות חשיפת זהותה של מתלוננת". בתגובה, ציין המנהל והבעלים של אתר "חשופים בניידת", מיקי הראל, כי "אנו מתכוונים לפנות ליועץ המשפטי לממשלה בנושא. לא ייתכן שרשויות החוק יפגעו ברגל גסה בחופש הביטוי ובצנעת הפרט. נמשיך להגן על הכותבים שלנו, ולא נעבור לסדר היום על פעולות מהסוג הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מנסים להשתיק את השוטרים" (ארכיון)
צילום: גילי אליהו
מומלצים