שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תוכנית "מס האינטרנט" הוקפאה
  יו"ר רשות השידור הסכים לבטל, לפי שעה, את התוכנית לגבות אגרת טלוויזיה מכל בעל מחשב בישראל. מדינת ישראל תצטרך למצוא פתרונות יצירתיים אחרים להבראת רשות השידור

  הוקפאה תוכניתה של רשות השידור לגבות אגרת טלוויזיה מכל בעל מחשב בישראל. התוכנית נועדה להתמודד עם הקשיים של רשות השידור בגביית אגרת טלוויזיה, ועוררה את זעמו של הציבור.

   

  לפני כחודש פורסמו פרטיו המלאים של התיקון לחוק ההסדרים. אחד הסעיפים בו התייחס להבראת רשות השידור – בין השאר, דרך גביית אגרה מכל בעל מחשב. ההיגיון מאחורי התוכנית הוא שכל מחשב הוא כלי לצריכת תוכן וידאו מהרשת ובתוכו גם תוכן טלוויזיוני. "אגרת האינטרנט" נראתה תמוהה ומקוממת, שכן לא כל בעל מחשב משתמש בו כדי לצפות בתכני הערוץ הראשון באינטרנט.

   

   

  רעיון הזוי ולא דמוקרטי

  חבר הכנסת דני דנון (ליכוד) ייצג את התנגדות הציבור לפני יו"ר רשות השידור, אמיר גילת. לדבריו של דנון, "מס אינטרנט" שווה ערך להטלת מס על כניסה לכל מרחב שהוא נחלת הכלל, ולכן הרעיון הזוי ולא דמוקרטי.

   

  רשות השידור נמצאת במצב קשה מבחינה כלכלית ותדמיתית כאחד, וסופגת ביקורת מאזרחי ישראל על הצגת תוכן שלדעת רבים, לא מצדיק תשלום. הרשות גם לא מכניסה כסף למדינה, משום שבערוץ הראשון אין פרסומות בניגוד לערוצים המסחריים.

   

  כנראה שקברניטי הערוץ הראשון הבינו שתוכנית מס האינטרנט הוא עונש שהציבור לא יסכים לקבל ויחפשו פתרונות יצירתיים אחרים להשגת כספים. לפי שעה, ההצעה לא תעבור אל ועדת הכלכלה של הכנסת, ולא תצא לפועל.

    

  מה דעתכם? האם שווה להבריא את רשות השידור, ולשפר את הערוץ הראשון? האם תהיו מוכנים לשלם על זה? ספרו לנו בטוקבקים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רשות השידור תצטרך למצוא כסף במקום אחר
  ערוץ 1
  מומלצים