שתף קטע נבחר

מצרים: האחים המוסלמים יפרשו מהסיבוב ה-2?

מפלגת השלטון גרפה כמעט את כל המושבים בפרלמנט שההתמודדות עליהם הוכרעה בסיבוב הראשון. כשברקע הדיווחים על זיופים, במפלגת האופוזיציה הראשית, שרק מעטים ממועמדיה נותרו במרוץ, שוקלים שלא להשתתף בסיבוב הבא

מחוץ למשחק? תנועת "האחים המוסלמים" המצרית הודיעה אמש כי ייתכן שלא תשלח נציגים לסיבוב השני של הבחירות לבית התחתון של הפרלמנט. בעוד התנועה שוקלת את צעדיה במישור הפוליטי, מנהיגה מוחמד בדיע הבהיר ש"העימותים עם השלטון המקפח יימשכו, אך רק בדרכי שלום".

 

הלילה (יום ד') דווח כי מפלגת השלטון זכתה כמעט בכל המושבים שהמרוץ אליהם הוכרע כבר בסיבוב הראשון. לפי התוצאות, מפלגת השלטון כבר הבטיחה 209 מתוך 508 מושבי הפרלמנט. מפלגות האופוזיציה גרפו כולן יחד חמישה מושבים בלבד, ומועמדים עצמאים זכו בשבעה. הסיבוב השני בבחירות ל-287 המושבים שהמרוץ אליהם טרם הוכרע ייערך ב-5 בדצמבר.

 

מתוך 130 מועמדי האחים המוסלמים לבית התחתון של הפרלמנט רק 25 העפילו לסיבוב הבא, ועכשיו מתברר שאולי לא יקחו בו חלק כלל. "אנו דנים בשאלה אם להמשיך בבחירות או לא, וההחלטה תצא בקרוב, אולי מחר", אמר דובר מטעם התנועה, מוחמד מורסי.

 

בהודעה שפרסם הסביר מנהיג האחים המוסלמים בדיע כי ההחלטה צריכה להתקבל במוסדות התנועה, וש"כל האופציות פתוחות". ואולם לדבריו אין לראות בכך נסיגה מהמאבק במשטר. "חובתנו היא להביך את המשטר המקפח ולהתעמת איתו - יהיו אשר יהיו התוצאות", הוא אמר.

 

בדבריו בדיע אף רמז להתנהלות האלימה של הממשל במהלך הבחירות, והדגיש שהאחים המוסלמים ידבקו בדרכי שלום.

"איש מאתנו לא יאמץ עמדות המנוגדות לחוק ולחוקה", אמר.

 

ביקורת נוספת וישירה יותר על מפלגתו של הנשיא מובארק, הגיעה דווקא מצד בת בריתו בוושיגנטון. "אנחנו מאוכזבים מהדיווחים על שיבוש קמפיין הבחירות של מנהיגי אופוזיציה, גל המעצרים של תומכיהם ומניעת גישה לתקשורת של קולות אופוזיציוניים", אמר אתמול דובר מחלקת המדינה האמריקנית, פיליפ קראולי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים