שתף קטע נבחר

שיא: כמעט 2,000 מסתננים נכנסו בחודש

רשות ההגירה והאוכלוסין מסרה כי בחודש שעבר נרשם שיא במספר המסתננים שנכנסו מסיני - 1,940. בסך הכל מתגוררים בישראל כ-36 אלף מסתננים. נתניהו בכנסת: "יש לעצור את השיטפון הזה שמאיים על הצביון היהודי והדמוקרטי של מדינת ישראל"

הרבה יותר מסתננים ומהגרי עבודה מגיעים לישראל, ועכשיו יש גם נתון רשמי. רשות ההגירה והאוכלוסין מסרה אחר הצהריים (יום ד') כי בחודש שעבר נכנסו לישראל דרך גבול מצרים 1,940 מהגרי עבודה ופליטים מאפריקה. לדברי רשות ההגירה, זה שיא חודשי במספר המסתננים לישראל.

 

באוקטובר חדרו לארץ 1,300 מסתננים והממוצע החודשי עומד על 1,200. על פי ההערכות, מתגוררים ברחבי ישראל כ-36 אלף אזרחים זרים שהסתננו לארץ דרך סיני בשנים האחרונות. מלבדם חיים בישראל עוד עובדים זרים רבים, שנכנסו כחוק.

 

לאור הנתונים, מבקש שר הפנים, אלי ישי, לפנות לכמה זכיינים שיבנו במקביל את הגדר ולא להמתין לזכיין אחד, כדי לקצר את תקופת הבנייה. "זהו אות זעקה לציבור הרחב. למרבה הצער אנו רואים שהמספר רק גדל". 

 

הממשלה דנה ביום ראשון האחרון בהקמת "מתקן מעצר פתוח" למסתננים. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום במליאת הכנסת לנושא המסתננים. הוא פתח את דבריו: "החלטנו להקים גדר בגבול הדרום מכשול קרקעי שלדעתי יהפוך במהרה לגדר פיזי. זה עוד אחד מהאמצעים שאנו משתמשים בהם כדי למנוע שיטפון של מסתננים בלתי חוקיים ואנו יודעים שזו האחריות שלנו".

 

הוא תקף את מחדלי הממשלות הקודמות בעניין: "דיברו על זה גם אחרים, דנו התווכחו אבל לא עשו, ובסוף אנחנו קיבלנו את ההחלטה הזו, גם להקים מתקן שהייה וגם לפעול במישור הבינלאומי כדי לעצור את השיטפון הזה שמאיים על הצביון היהודי והדמוקרטי של מדינת ישראל".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתחילים לבנות גדר בגבול מצרים
צילום: מרק ישראל סלם, ג'רוזלם פוסט
קצב ההסתננות גבר. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים