שתף קטע נבחר

זירת הקניות

חנוכה בפסגת חיריה: מצפים לנס ירוק

השר להגנת הסביבה הדליק נר ראשון בראש ההר המוכר כמזבלה, ואמר שבתוך שנה ייסימו להקים במקום את פארק אריאל שרון, שאמור להפוך את המקום לריאה ירוקה אך תקוע כבר שנים. מאחר ששבענו מהבטחות, נותר רק לצפות לנס

נר ראשון של חנוכה הודלק הערב (ד') בחנוכייה מרשימה, שהוצבה בראש ההר המוכר כמזבלת חיריה לשעבר. אז נכון שכבר לא זורקים כאן זבל וההר זכה לשיקום, אבל אי אפשר לומר את זה סביבתו, שאולי זכתה לתואר "פארק", אבל כל קשר בין פארק למציאות בשטח - מקרי בהחלט.

 

הר חיריה, שמתנשא לגובה של 80 מטר מעל פני הים, שימש במשך שנים כאתר הטמנת הפסולת העיקרי של גוש דן. מאז שנסגר השמיעו פוליטיקאים רבים אינספור הצהרות בדבר הקמת פארק אריאל שרון במקום, במטרה להפוך את הר הזבל מסמל של הזנחה לסמל של פעילות ירוקה. אבל בפועל - הפארק תקוע כבר שנים.

 

כל שנותר הוא נותר רק לשמוע שוב את ההבטחות של כל הנוגעים בדבר, ולצפות לנס. כך למשל השר ארדן, שהדליק הערב את הנר הראשון ושאמר ל-ynet: "אנחנו מקווים שתוך שנה נפתח כאן מאות דונמים להנאת הציבור. זאת אמורה להיות הריאה הירוקה של כל מיליוני תושבי גוש דן  ובסוף התהליך זה יהיה הפרויקט הסביבתי הכי גדול במזרח התיכון". ואנחנו אומרים: הלוואי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חנוכה בחירייה
צילום: רותם פלדנר
מומלצים