שתף קטע נבחר

תעלומת הדיון הלילי: היועצים באו ללשכת רה"מ

בעקבות "משבר שרה", הגיעו אמש יועצי נתניהו לפגישה בלשכה בירושלים - בביגוד לא רשמי. על פי גרסה אחת, הם היו אמורים לקיים דיון בבית ראש הממשלה, אך השיחה בוטלה. גרסה אחרת טוענת כי נושא שלא סבל דיחוי הביא אותם ללשכה

מה באמת עשו יועצי ראש הממשלה אמש בירושלים? גורמים בסביבתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמרו הלילה (ה') כי יועציו זומנו לדיון - אך מסרו גרסאות סותרות לגבי מיקומו וחשיבותו. על פי הגרסה המקובלת, השיחה הייתה אמורה להתקיים בבית ראש הממשלה, בעקבות המשבר התקשורתי סביב מעורבות אשתו, שרה נתניהו, בניהול ענייני הלשכה. על פי גרסה אחרת, הם זומנו דווקא ללשכת ראש הממשלה, על מנת לטפל בנושא שוטף.

 

סמוך לשעה 21:00 הגיעו למשרד ראש הממשלה שני יועצי התקשורת הבכירים של נתניהו, ניר חפץ וגידי שמרלינג,  כאשר הם לבושים בביגוד לא רשמי. כשעה קלה לאחר הפרסום ב-ynet, הוציאה הלשכה הודעה, לפיה ראש הממשלה לא כינס דיון חירום בלשכה, אלא שהה בביתו.

 

אלא שמאוחר יותר גורמים שונים בסביבתו של ראש הממשלה ניפקו הסברים שונים למה שהיה אמור להתרחש בערב. על פי גרסה אחת, אמור היתה להתקיים פגישה בבית ראש הממשלה, והיועצים שהגיעו לירושלים נתבשרו כי הדיון בוטל ואז הגיעו ללשכה משום שכבר היו ממילא בירושלים.

 

גרסה אחרת, לעומת זאת, גורסת כי היועצים הגיעו ללשכה כדי לטפל בנושא שוטף שלא הספיקו לטפל בו במהלך היום ולא סבל דיחוי. לפי אותה גרסה, לא היה אמור להתקיים דיון בבית ראש הממשלה. הגרסה לפיה היה אמור להתקיים דיון נתמכת גם על-ידי גורמים נוספים המעורים בנעשה בלשכה, שאמרו מוקדם יותר כי אכן היה אמור להתקיים דיון עם יועצי התקשורת. בשלב זה, ולנוכח הגרסאות הסותרות, תעלומה אופפת את שהתרחש אמש בלשכה.

 

התערבויותיה הרבות של שרה נתניהו בנעשה בלשכה הביאו להערכות מקורבים לראש הממשלה כי שלושה מבכירי הלשכה עשויים לעזוב - מזכיר הממשלה, צבי האוזר, ראש אגף ההסברה, ניר חפץ, ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי. שרים בכירים בממשלה אמרו כי "גבאי איים בחודשים האחרונים כבר כמה פעמים להתפטר מתפקידו. הוא כנראה מחפש משהו במגזר הפרטי, כדי שיוכל לעזוב למקום טוב".

 

התעלומה מגיעה בסיומו של יום, בו הגיעה גם המתיחות בין ראש הממשלה ליו"ר האופוזיציה לשיא חדש. לאחר שנתניהו תקף את ציפי לבני על כך ששלחה SMS בעודו מדבר, ענתה לו מנהיגת קדימה ואמרה מעל דוכן הכנסת: "הוא עצבני, הוא חלש, הוא לא אומר אמת". לראשונה מאז הבחירות, היא גם קראה בפומבי להקדמת הבחירות הבאות. בעקבות זאת, נראה כי הסיכויים לממשלת אחדות אפסו ובקדימה אמרו כי "רק אם השלום יפרוץ, יש סיכוי שזה יקרה". 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חפץ בדרך ללשכה. ראש הממשלה נשאר בבית
צילום: גיל יוחנן
שמרלינג. ביגוד לא רשמי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים