שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בשבועיים: עלייה של פי 10 בחתימה על אדי

  במרכז להשתלות מרוצים. מאז שיצאה לדרך התוכנית המהפכנית לקדימות בהשתלות איברים לחתומים על כרטיס אדי - נרשמה עלייה חדה במספר המצטרפים למאגר: "בחודש רגיל אנחנו מחתימים כ-3,000 - בשבועיים האחרונים הצטרפו 15,000"

  הישראלים פותחים את הלב: בשבועיים האחרונים, מאז יצאה לדרך התוכנית המהפכנית לקדימות בתור להשתלות לחותמי כרטיס אדי, הצטרפו 15 אלף איש למאגר; זאת, בהשוואה לכ-3,000 איש שמצטרפים לאדי בחודש. העלייה החדה במצטרפים מיוחסת גם לקמפיין נרחב שהפיק המרכז הלאומי להשתלות איברים.

   

  הקמפיין של אדי, שהושק במקביל לתוכנית הקדימות החדשה, יצא לדרך בצילם של נתונים לא מעודדים לפיהם מאות ישראלים ממתינים עדיין להשתלת איברים, אולם רק 56% מהציבור מוכן לחתום על כרטיס אדי. בפועל חתומים על הכרטיס רק כ-10% מהציבור. זאת, למרות ש-83% מהציבור סבור שתרומת איברים מצילה חיי אדם.

   

  חותמים עכשיו: 

   

  פרויקט תורמים לחיים: 

   

  כיכר רבין נרתמת למאמץ

  במרכזו של הקמפיין השנה עמדה יעל אלוני בת ה-11 שעברה השתלת לב. יעל קיבלה את הלב בעקבות תרומת משפחתו של הילד עומרי גילור ז"ל. בקמפיין הוצג גם חוק קדימות האיברים הקובע כי החתומים על הכרטיס לתרומת איברים והמצטרפים במהלך שנת 2011 יהיו זכאים לקדימות להשתלה כבר בתחילת שנת 2012. אלו שיצטרפו לאחר סוף שנת 2011 יהיו זכאים לקדימות בתור להשתלת איברים החל משלוש שנים לאחר מועד החתימה.

   

  במסגרת הקמפיין שהוצג בכל אמצעי התקשורת, נרתמה גם עיריית תל אביב לטובת הנושא: בכיכר רבין הוצב קיר ענק עליו עולות תמונות של החותמים על כרטיס אדי המסכימים לכך. דוכני החתמה פזורים בכל רחבי הארץ, ברשת קניוני עזריאלי, ברכבת ישראל, באוניברסיטאות וברחובות מרכזיים.


  אחד ה"קירות" בכיכר רבין. חותמים ומונצחים (צילום: דבורה שרר)

   

  "את המשפט כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם שלם אנחנו רואים קורם עור וגידים כל פעם מחדש", אומרת דבורה שרר, דוברת המרכז הלאומי להשתלות, "ברגע האובדן הכואב של האדם היקר, הידיעה שתרמתם את איבריו להצלת חיים מקלה על המשפחה, בפרט אם זה היה רצונו. אני מקווה שעם ישראל ימשיך לפתוח את הלב ויחתום על הכרטיס החשוב ביותר בחיים".

   

  נכון להיום ממתינים למעלה מ-1,200 אנשים בישראל להשתלת איברים, מתוכם 25 ילדים. בין החולים ממתינים במצב קשה 150 איש להשתלת לב, 670 להשתלת כליות, 150 להשתלת כבד ו-50 להשתלת ריאות דחופות. בנוסף ממתינים כ-300 חולים להשתלת קרניות. 


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קיר החתומים בכיכר רבין. פתחו את הלב
  צילום: דבורה שרר
  יעל אלוני, שחייה ניצלו בזכות תרומת לב
  הפקה: פרדיסו
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים