שתף קטע נבחר

לחיאני עתר לבג"ץ: למה המשטרה עוד מחכה?

ראש העיר בת-ים החשוד בעבירות של טוהר המידות ביקש להורות למשטרה להעביר את חומר החקירה בעניינו לפרקליטות, או לסגור את התיק. לטענת לחיאני, שנעצר מול המצלמות לפני שנה, המשטרה "שפכה את דמו" בכיכר העיר

לראש העירייה נמאס לחכות להמלצת המשטרה: ראש העיר בת-ים, שלומי לחיאני, הגיש הבוקר (יום ה') עתירה לבג"ץ בבקשה לחייב את המשטרה להעביר לפרקליטות את חומר החקירה בעניינו. במסגרת אי סדרים בעירייה, חשוד לחיאני במרמה, הפרת אמונים וגניבה. שנה לאחר המעצר המתוקשר בשעת בוקר מוקדמת מתחת לביתו, הוא החליט שנמאס לו לחכות.

 

לטענתו של לחיאני, השיהוי בהחלטה בעניינו גורמת לו לעינוי דין קשה, ולפגיעה בתדמיתו ובמעמדו. "אני זכאי לטיפול מהיר ולא לסבול ולהתענות", אמר ל-ynet, "אין שום סיבה שזה ככה יתקע אותי".

 

בדברים חריפים שפרסם לאחר הגשת העתירה, הוסיף לחיאני: "כיכר העיר בימי הביניים,

בה ערפו ראשים לקול שאגות ההמון צמא לדם ומריע, העתיקה את זירתה במאה ה-21 בישראל לחדרי החקירות במשטרה ואל כלי התקשורת, אשר אליהם מדליפה המשטרה ובכך 'עורפת ראשיהם' של אנשי ציבור ושופכת את דמם אל מול קול המון מריע. למה המשטרה עוד מחכה?".

 

בעתירה שהוגשה על-ידי עו"ד קנת מן, נטען כי "על המשטרה להעביר לאלתר את חומר החקירה לפרקליטות כדי לתת תוקף לחזקת החפות מפשע, להמריץ את המשטרה לסיים את החקירה, ולאפשר לעותר לממש את זכותו לשימוע בפרק זמן סביר".

 

עוד נטען כי "ללחיאני נגרמו נזקים כבדים, משום שנעצר ללא צורך אמיתי, לעיני המצלמות. ללחיאני יש שאיפות פוליטיות והוא מתכוון להתמודד בבחירות הבאות, השארת החקירה הפלילית נגדו תלויה ועומדת ופוגעת ביכולתו להשתתף בתהליכים פוליטיים דמוקרטיים".

 

בעיריית בת-ים ציינו כי "לאחר שהמשטרה פתחה את החקירה ברעש ובצלצולים, על המשטרה לעשות אחת מהשתיים: להודיע באופן

 פומבי שלא נמצאו כל תימוכין לחשדות ולסיפורים שנמסרו להם או להעביר את כל חומר החקירה לפרקליטות לבחינה".

 

בעירייה האשימו כי המשטרה הדליפה חומקי חקירה שפגעה בשמו הטוב של לחיאני ובכירי העירייה. "תחושת העוולה זועקת לשמיים", אמרו בעירייה, "המשטרה עשתה שימוש רע בכוחה, פגעה בהם על לא עוול בכפם ואסרה עליהם לדבר בנושא בתקשורת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סובל ומתענה. שלומי לחיאני
צילום: דודו אזולאי
מומלצים