שתף קטע נבחר

רשת מגוייסת: התנדבות מקוונת למאבק באסון הכרמל

גורמים פרטיים וממסדיים הגיבו במהירות ברשת לאסון הכרמל וכבר מציגים אפשרויות התנדבות, תרומה ועדכונים בפייסבוק ובאתרים נוספים. כך תוכלו לעזור ומהר

השריפה בצפון עוד ממשיכה להתפשט היום (ו') וכבר גבתה את חייהם של עשרות אנשים, בעוד שעשרות אלפים פונו מבתיהם ודונמים של חורש טבעי עלו בלהבות.

 

בתוספת למטוסי הכיבוי הזרים ולעבודתם הבלתי פוסקת של מכבי האש, החלה להראות עוד אתמול הרתמות גבוהה ומיידית של ארגונים וקבוצות בעולם הוירטואלי, שמרכזים מתנדבים לפעולות התנדבות וסיוע בשטח.

 

מדובר בקבוצות שנוצרו על ידי אנשים מכל האיזורים בישראל, שנוצרו במטרה לרכז מידע בנוגע לאיסף תרומות, מתנדבים, ומשאבים, ויותר חשוב מכך – להביא לפעולה מיידית מצד מי שהמחשב הוא החיבור הראשוני שלו לעולם האקטואליה. כך גם אתם תוכלו לעזור:

 

 

אסון הכרמל - אזרחים עוזרים לאזרחים

הקבוצה הגדולה ביותר בפייסבוק להתנדבות ואירוח של משפחות שאיבדו את ביתם בשריפה. מונה למעלה מ-7,000 איש.

 

הקבוצה מאגדת את פרטי האנשים שמעוניינים לתרום את ביתם ומקשרת בינם לבין משפחות הצפון, מכילה את פרטי הקשר של ארגוני התרומה וההתנדבות ומוקדי החירום, ומעלה עדכונים בנודע למצב השריפה.

 

עם הצטרפותכם לקבוצה תוכלו לפרסם את פרטיכם ישירות בעמוד הקבוצה, באימייל אישי למארגני הקבוצה, או לפנות לאחד מהארגונים שפרטיהם מופיעים בעמוד ה-Discussions.

 

הצטרפו לקבוצה

 

 

עוזרים לצפון - אסון השריפה

בקבוצה חברים עד כה 885 חברים. הגדרת הקבוצה היא ריכוז תרומות מכל סוג שהוא למען אנשי הצפון, כולל סיוע במקומות לינה.

 

בינתיים דווח על ידי יוצרי הקבוצה על עשרות אנשים שנידבו את ביתם למען אלו שנאלצו לברוח משלהם, ועל תרומות כספיות. בנוסף מפורסמים בקבוצה פרטים על מוקדי הסעה של אירגונים בשטח, שעות איסוף, וכתבות שמעדכנות על מצב השריפה ממקורות עיתונאיים.

 

הצטרפו לקבוצה

 

 

שריפה בכרמל - עוזרים ביום שאחרי

ממידע הקבוצה בעמוד הפייסבוק: "כמה ישובים כבר נשרפו לגמרי, כולם מטפלים בשריפה עצמה ובאירוח ראשוני של המפונים, אבל מחר בבוקר הם יצטרכו עוד כמה דברים חוץ מגג ומיטה ללילה".

 

הקבוצה מונה 129 חברים עד כה. מארגנת בעיקר סבבי איסוף תרומות מכל סוג לנפגעי השריפה – החל ממשחקים וספרים וכלה במזון ובגדים. האיסוף מתבצע על ידי מתנדבים ברחבי הארץ.

  

הצטרפו לקבוצה

  

 

מד"א

באתר הבית של מד"א הכריזו על פתיחת מוקד לאירוח משפחות שפונו מבתיהם באסון יערות הכרמל. כדי לקצר את הבירוקרטיה ולתווך בין זקוקים למתנדבים, יצר אתר מד"א טפסים אלקטרונים קצרים, אחד המיועד למשפחות מהכרמל הזקוקת למקום לינה, והשני לאנשים המעוניינים לארח אותם.

 

טופס למשפחות הזקוקות להתארח

 

טופס למשפחות המעוניינות לארח

 

 

פורום חירום מיוחד: אסון הכרמל

ynet, בשיתוף פעולה עם אנשי עמותת "רוח טובה" פתחו פורום חירום שמטרתו טיפול בפניות מצד אנשים המעוניינים להציע מקום לינה לנפגעי השריפה.

 

מטרת הפורום הוא חיבור המשפחות שפתחו את ביתם ובין הזקוקים לסיוע. עד כה נתקבלו מאות פניות מאנשים ברחבי הארץ, ותמיד יש מקום לעוד.

 

הצטרפו לפורום

 

מכירים קבוצות נוספות? ספרו לנו בטוקבטים. שימו לב - יש גם כאלו שמנסים לנצל את רוח ההתנדבות וינסו להשתמש באסון כדי להשיג את הפרטים האישיים שלכם, ודאו שלא מרמים אתכם לפני שתצטרפו לקבוצה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסון הכרמל. התנדבות ברשת.
צילום: AP
מומלצים