שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הכבאים לא מורידים הילוך, ומצפים לגשם
  לפי התחזיות, בסביבות 4 לפנות בוקר אמורים להיפתח שערי שמיים ולעזור למאמצי הכיבוי - שטרם פסקו למרות השגת השליטה בשריפת הענק בכרמל. "יש עדיין עשרות מוקדים קטנים שלא כובו לחלוטין. אין שינוי במערך". המטוסים עוד בכוננות

  הכבאים התגאו בהשתלטות על האש, אבל הם לא מורידים את היד מהזרנוק: הכבאים בכרמל נערכים הערב (יום א') ללילה נוסף של פעילות, שתתאפיין בניסיונות למנוע את התחדשות האש במוקדים הרבים שבהם היא בערה מאז יום חמישי. הכבאים מקווים שתחזית מזג האוויר תתממש, כך שסמוך לשעה 04:00 לפנות בוקר אכן יחל לרדת גשם באזור הכרמל. גשם כזה צפוי לסייע להמשך פעולות הכיבוי.

   

  אסון הכרמל - כותרות אחרונות ב-ynet:

  דיווחים 24 שעות - צפו בעמוד המיוחד

  אחרי 77 שעות: הושגה שליטה על האש

  הרבנות התעקשה, טניה נקברה עם הלא-יהודים

  אשת בוקר על קברו: "הבטחת שתחזור"

  סיוע למפונים מהכרמל - עמוד מיוחד

   

  אף שאחר הצהריים הודיעו כוחות ההצלה כי הושגה שליטה על האש, וכי אין עוד מוקדי שריפה גדולים, בכמה אזורים עדיין יש בערה שצריך לכבות. שלושת המוקדים העיקריים הם נחל קלח שבין ניר עציון לדליית אל-כרמל, בית אורן ועוספיה. כוחות הכיבוי נמצאים במקום וממשיכים להיאבק באש. בכמה מקומות בחיפה ובכרמל החלו להריח הערב ביתר שאת את ריח העשן, בעקבות השינויים שחלו בכיווני הרוח.

   

  צילום: אבישג שאר-ישוב

   

  מפקד שירותי הכיבוי בגליל המערבי, טפסר אמיר לוי, שמאז סוף השבוע פועל מסביב לשעון יחד עם שאר הכוחות מרחבי הארץ, ציין כי יש עוד עבודה רבה: "יש עדיין עשרות מוקדים קטנים שלא כובו לחלוטין. אין שינוי במערך כוח הכיבוי, שבדומה ללילות קודמים, יפעל בסמוך ליישובים ובנקודות אסטרטגיות על מנת למנוע בהן את התחדשות האש".

   

  לוי הוסיף כי "ישנה היערכות להתחזקות הרוחות, שצפויות להיות הלילה מערביות. בשעות הבאות תהיה פריסה שמטרתה טיפול במוקדים בולטים, כמו אלו שנמצאים סמוך לכפר עוספיה וקיבוץ בית אורן".

   

  על התושבים להמשיך להישמע לנחיות

  פעילות החפ"ק המשותף לכל כוחות ההצלה והחירום צפויה להימשך גם הלילה, במספר נקודות שבהן: אוניברסיטת חיפה, אזור צומת דמון וצומת בית אורן. המטוסים הישראליים והזרים שהפסיקו את פעילותם עם רדת החשיכה יועמדו מוכנים בבסיס חיל האוויר ברמת-דוד, כדי לצאת לשעות נוספות של פעילות.

   

  לאור הסיוע שישראל זכתה לו מצד מדינות רבות, יש עדיין במלאי חומרים מעכבי בערה, וייתכן שייעשה בהם שימוש.

  "התושבים באזור חייבים להמשיך ולהיות ממושמעים להוראות המשטרה ושאר צוותי החירום", אמר טפסר לוי. "היכן שלא ניתן עדיין לחזור לבתים, אין לעשות זאת".

   

  טפסר לוי אמר כי צפויות לכבאים עוד שעות רבות של עבודה עד לכיבויה הסופי של של האש, שהסבה נזקים כבדים לנפש, לרכוש ולטבע. "הכבאים ימשיכו לפעול במשמרות מתחלפות, עד שהאירוע הזה יסתיים באופן סופי. ההכרזה הערב על השגת השליטה באש נכונה, אך עדיין אין פירושו של דבר כי אנחנו נמצאים בסיומו של האירוע הקשה".

   

  בינתיים סיימה חברת החשמל לחבר מחדש את עין הוד, עין חוד וכפר הנוער ימין-אורד לרשת החשמל. היישובים נותקו מהזרם בעקבות השריפה, שפגעה בקווי מתח. מחברת החשמל נמסר כי הבתים שנשרפו נותרו מנותקים. בניר עציון שוקמה הרשת עד לכניסה ליישוב. בחברה הסבירו כי המושב הוא שאחראי לרשת החשמל בתוך היישוב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עשרות מוקדים קטנים נשארו. השריפה הערב
  צילום: דרור עינב
  ה"סופרטאנקר" האמריקני, היום בצהריים
  צילום: AFP
  מומלצים