שתף קטע נבחר

העצור בעוקץ משטרתי: שוטר החשוד בפדופיליה

המשטרה ערכה מבצע נגד פדופילים ברשת במהלך חג החנוכה ושלחה לפורומים שונים שוטרת סמויה שהתחזתה לנערה. 31 חשודים נפלו בפח, לרבות שוטר ממחוז תל אביב

מבצע עוקץ של המשטרה נגד גברים שניסו לפתות קטינות באינטרנט, העלה בחכתו חשוד לא צפוי: שוטר המשרת במחוז תל אביב. 31 חשודים נעצרו היום (ב') על-ידי היחידה הכלכלית, לאחר שהופללו בעזרת סוכנת סמויה שהתחזתה לבת 13. חלק מהם אף קבעו פגישה עם הילדה. הם מובאים בשעה זו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון.

 

לרגל חג החנוכה, בעיקר החופשה הממושכת לה זוכים התלמידים בתקופה זו, החליטו ביחידה הכלכלית "להתלבש" על נושא הפדופילים ברשת. במסגרת המבצע, שניהלה נצ"מ דורית בן מאיר, התחזתה שוטרת סמויה לנערה בת 13, שוטטה באתרים והשתתפה בפורומים שונים. תוך זמן קצר החלה לקבל הצעות מגונות מעשרות גברים - שחלקם אף ביקשו ממנה לשלוח להם תמונות בעירום ולהיפגש עמם.

 

במשטרה החליטו למצות את העוקץ עד תום ושכרו דירה לאותה "ילדה", שהציגה עצמה כאילו נותרה לבד בבית לאחר שהוריה נסעו לחופשה. מהר מאוד עטו הגברים על "המציאה" וביקשו להיפגש עמה, אלא שבבית המדובר חיכתה להם הפתעה בדמות שוטרים שארבו להם עם מצלמות.

 

ראש צוות החקירה: החשודים "מאוכלוסיה מגוונת"

עם זאת, באחד המקרים היו אלה החוקרים שחוו הפתעה, כאשר התברר כי אחד הגברים שקבעו פגישה עם הנערה הוא שוטר ממחוז תל אביב. בעקבות זאת עורבה בחקירה המחלקה לחקירות שוטרים, וגם חשוד זה נעצר היום. בין החשודים האחרים: חיילים, הורים לילדים וצעירים בשנות ה-20 לחייהם.

 

"מה שמטריד בכל העניין שמדובר באוכלוסייה מגוונת ולכאורה רגילה", אמרה ניצב-משנה דורית בן-מאיר שעמדה בראש צוות החקירה.

"מדובר בחשודים שנכנסו לאינטרנט ושוחחו ביודעין עם ילדה בת 13 שיחות מיניות קשות".

 

למרות שהחשודים נעצרו לפני שביצעו מעשים מיניים, אומרת בן-מאיר כי זה עדיין חמור. "אצל חלק מהחשודים נתפסו חבילות קונדומים. בכל מקרה, גם אם הילדה מסכימה הרי שמדובר פה באינוס כי היא קטינה מתחת לגיל 14". נצ"מ בן-מאיר קראה להורים שלא להסיר את האחריות שלהם מהילדים, למרות הטיפול המשטרתי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביקשו ממנה לשלוח תמונות עירום (אילוסטרציה)
צילום: index open
"שיחות מיניות קשות". נצ"מ דורית בן-מאיר
מומלצים