שתף קטע נבחר

במנות יזכרו את השכנה אהובה: היתה "בולדוזר"

"המשטרה היתה עבורה כל החיים", סיפרה שכנתה של תנ"צ אהובה תומר. "לא היה דבר שהיא לא יכולה להזיז", סיפר שכן אחר, "גם בחיים האישיים וגם בקריירה המקצועית"

ביישוב מנות מבכים את מותה של השכנה שתמיד עזרה לכולם: שכניה של תת-ניצב אהובה תומר ז"ל שמתה היום (ב') לאחר שנפצעה אנושות באסון הכרמל, סיפרו על אישה חזקה, ששום דבר לא עמד בפניה, והאירה פנים לכולם.

 

 

"לסוף כזה לא ציפינו, לא האמנו שכך תיקטע הקריירה שלה", סיפרה חווה

רוימי, שכנתה של המפקדת המוערכת ביישוב מנות שבגליל המערבי. "המשטרה היתה עבורה כל החיים, היא יצאה לעבוד מוקדם בבוקר וחזרה מאוחר בלילה, אבל בסופי שבוע ובחגים היינו פוגשים אותה, תמיד מחייכת, תמיד מאירה פנים, היא תחסר לנו מאוד".

 

רוימי הוסיפה כי תנ"צ תומר הייתה "אישה חזקה וגיבורה". מפקדת משטרת חיפה נהרגה כאשר יצאה ביום חמישי האחרון לסייע לחילוץ הלכודים באוטובוס הבוער. לדברי השכנה, "אהובה הוכיחה שהתפקיד שלה לא משנה את האדם שבה. היא עזרה לכל מי שביקש סיוע". רוימי נזכרה במקרה שבו נתקעה עם רכבה בשבת, ואהובה סייעה לה. "היא לא היססה, באה, סייעה לי, הביאה אותי לביתי ולמחרת התקשרה לשאול עם הכל הסתדר", סיכמה רוימי בהתרגשות.


"לא היה דבר שהיא לא יכולה להזיז". ההכנות לשבעה (צילום: חגי עינב)

 

"אהובה היתה בולדוזר"

מי שעוד סיפר על אישיותה יוצאת הדופן של תומר הוא גבי סוויסה. "כשאתה מדבר על אדם שעוזר לכל אחד, אהובה היא הדוגמה לכך", סיפר סוויסה שהכיר את אהובה כשהגיע לביתה כטכנאי של חברת הטלוויזיה בלווין. "אני גר במנות, אבל עד אותו מקרה לא הכרתי את האישה הנפלאה הזו",

הוסיף השכן, "לאחר המפגש הראשון הפכנו בני בית האחד אצל השני".

 

לדברי סוויסה, "המושג המתאים ביותר לתאר את אהובה הוא בולדוזר. לא היה דבר שהיא לא יכולה להזיז, גם בחיים האישיים וגם בקריירה המקצועית". הוא ציין כי תומר עודדה בחורה שהתגייסה לצה"ל להצטרף לשירות במשטרה. "היא גם סייעה לבן שלי שסיים עריכת דין לשנות כיוון ולהצטרף למשטרה.  קשה לחשוב עליה בלשון עבר", סיכם סוויסה, "דמותה תלווה אותנו שנים רבות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיד מאירת פנים. אהובה תומר ז"ל
צילום: אחיה ראב"ד
"המשטרה היתה עבורה כל החיים". חווה רוימי
צילום: חגי עינב
מומלצים