שתף קטע נבחר

הואצה התוכנית להעברת הכיבוי ממשרד הפנים

אחרי אסון הכרמל, מאיצים במשרד לביטחון הפנים את הקמת מערך הכבאות המחודש באחריותם. ל-ynet נודע שהנושא עלה בפגישה בין ישי לאהרונוביץ' לפני כמה שבועות, ועקב הלחץ הציבורי נראה שלא יהיה מנוס מלממשו. העלות: כמיליארד ש'

בעקבות אסון הכרמל ולפני הדו"ח שצפוי להגיש המבקר , הממשלה מאיצה את הפעולות שנדרשו כבר שנים - ונראה שתיק הכיבוי יילקח מידיו של אלי ישי. ל-ynet נודע כי התוכנית להעברת מערך הכבאות לידי המשרד לביטחון הפנים נדונה כבר לפני כמה שבועות, וכעת מתקדמת בהילוך גבוה. להערכת גורמי מקצוע, יגובה המהלך בתקציב של כמיליארד שקלים.

 

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', ושר הפנים, אלי ישי, שוחחו על הנושא לפני שבועות מספר,

וקבעו כי צוותים מהמשרד לביטחון הפנים יכינו תוכניות להעברת המערך, שהוזנח במשך שנים ארוכות. בימים האחרונים, על רקע השריפה הגדולה בתולדות ישראל, התגברו הקריאות להוציאו מתחום סמכותו של משרד הפנים.

 

הפגישה בין שני השרים עסקה בהעברת כמה תחומי אחריות לידי המשרד לביטחון הפנים - ובהם, בין היתר, גם הטיפול באיומים על ראשי ערים ונושא רישוי כלי הנשק, שכיום מטופלים במשרד הפנים.

 

עוד לפני אסון הכרמל, החלו צוותים מקצועיים מהמשרד לביטחון הפנים להכין תוכניות לקראת מהלך שכזה, שידרוש גם שינויים בחקיקה. עם זאת, כעת ובעקבות אירועים הימים האחרונים, הואצה פעילותם

והם צפויים להגיש את התוכנית כבר השבוע.

 

נראה כי בעקבות הלחץ הציבורי, לא יהיה מנוס מהעברת מערך הכיבוי. אלא שיישום המהלך דורש תקציבים גדולים - שעל פי ההערכה אמורים להסתכם בכמיליארד שקלים.

 

בלשכת השר לביטחון הפנים סירבו להגיב והסתפקו בהודעה שלפיה "השר עוסק כרגע במשפחות הנספים ובניחום האבלים. רק לאחר מכן הוא יתפנה לעבוד. כל החלטה בנושא תיקבע במשותף ברמה הלאומית ובאחריות כל הגורמים הרלוונטיים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. לא מתפטר
צילום: אבישג שאר-ישוב
אהרונוביץ'. התיק עובר לידיו
צילום: מתי אלמליח
מומלצים