שתף קטע נבחר

מחפשים את חיות המחמד שנמלטו מהשריפה

אמבולנס של תנו לחיות לחיות, עם צוות חילוץ מיוחד, מסייר מאז פרוץ השריפה הגדולה באזור הכרמל ומסייע בפינוי בעלי חיים וטיפול בהם. בעמותה מספרים כי הפציעה השכיחה ביותר היא כוויות בכפות הרגליים של חתולים

חיות מחמד רבות שנבהלו מהשריפה הגדולה שהשתוללה בכרמל וברחו מבתיהן, טרם שבו לבתיהן. בעמותת תנו לחיות לחיות, שמפעילה מתחילת השריפה אמבולנס עם צוות חילוץ מיוחד לבעלי חיים, מספרים שהחיות לא חוזרות מאחר שהן מבוהלות עדיין מריחות השריפה.

 

מאז תחילת השריפה זרמו לאזור הכרמל פעילים למען בעלי חיים ומתנדבים מעמותות שונות, כדי לאתר בעלי חיים שננטשו במקום.

 

בעמותת "תנו לחיות לחיות" רתמו ווטרינרים ומחלצים, שעדיין שוהים באזור ונמצאים בכוננות לפינוי החיות. הצוות נענה לקריאות של אנשים לחילוץ בעלי חיים וגם עשו סיורים בישובים, כדי למצוא חיות נטושות.

 

לדבריהם, הפגיעה השכיחה ביותר היא כוויות בכפות הרגליים של חתולים. מהעמותה נמסר כי אנשים רבים מדווחים על בעלי חיים פצועים, אבל אינם משאירים מספרי טלפון ואנשי יחידת החילוץ אינם יודעים לאן בדיוק להגיע.

 

עוד נמסר מתנו לחיות לחיות, כי הם זקוקים לתרומות מאחר שכל הזריקות ההרדמה והחומרים האנטיביוטים, שעולים מאות שקלים, יוצאים מכיסם של המתנדבים. בעמותה קוראים לכל ממי שזקוק לסיוע בחילוץ החיות, ליצור קשר בטלפונים: 050-4350390 ו-054-3378185 או בדוא"ל yael@percol.co.il.

 

כלבים משוטטים לא יומתו תוך 10 ימים

שר החקלאות, שלום שמחון, הורה השבוע לרופאים הווטרינריים הרשותיים שלא להמית כלבים משוטטים שנאספו או שיילכדו בימים הקרובים באזור הכרמל, לאחר עשרה ימים, כפי שנהוג בחוק הקיים. הדבר נועד כדי לאפשר לבעלי הכלבים המתגוררים באזור להגיע ולקחת את החיות בחזרה.

 

כדי לסייע באיתור כלבים אבודים הנושאים עימם שבב זיהוי, במרכז הארצי לרישום כלבים יפעלו מדי יום עד השעה 16:00 כדי לסייע לווטרינרים ועמותות באיתור פרטי הבעלים של הכלבים.

 

במשרד ציינו כי כלבים שיימצאו ללא שבב, תמונותיהן תפורסמנה בעמוד מיוחד באתר המשרד, לאיתור כלבי הכרמל כדי לאפשר לבעלי החיות ליצור קשר עם המשרד (כתובת האתר: moag.gov.il). בנוסף, הדבר תקף גם לחתולים וסוסים אבודים. בעליהם של בעלי חיים אבדו, מוזמנים לשלוח את התמונות למשרד בדוא"ל carmel@moag.gov.il

 

גם עמותת SOS חיות מסיירים באזור במטרה לחלץ חתולים וכלבים נטושים ופצועים. בעמותה מציינים כי ניתן ליצור עמם קשר כדי לאתר חיות שאבדו לבעליהם. ניתן ליצור קשר עם מוקד הסיוע של SOS חיות בטלפון: 052-4750000. בעמותה מזמינים אנשים שיכולים לשמש משפחות אומנה או לסייע בהסעות החיות ובתרומות של מזון וכלובי נשיאה.

 

בנוסף, גם בעמותת "גרגורים" ישנו צוות שמוכן לסייע לאיסוף בעלי חיים נטושים באזור השריפה. לפרטים: 054-2447848, 054-7728972.

 

סייע בהכנת הכתבה: ארז ארליכמן

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנשי העמותה מפנים בע"ח
צילום: רפי ברבירו
מומלצים