שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פתחה את השמפניות: מרגלית הר-שפי התחתנה
  רבנים ואנשי ימין בולטים חגגו בבית הכנסת הגדול בירושלים את נישואיה של הר-שפי, שהורשעה באי-מניעת רצח ראש הממשלה
  היוזמה לזכות רטרואקטיבית את מרגלית הר-שפי אמנם נכשלה, אך כעת יש לה סיבה חדשה לשמוח: הר-שפי, שהורשעה באי-מניעת רצח ראש הממשלה יצחק רבין, נישאה הערב (יום ג') לבחיר לבה בבית הכנסת הגדול בירושלים.

   

  600 מוזמנים, ביניהם רבנים, אנשי ימין ודמויות בולטות מקרב המתנחלים, הגיעו לחגוג עם הר-שפי ובעלה הטרי, מרדכי דהאן מבאר שבע, תלמיד ישיבת חב"ד ובעל תואר שני בכלכלה. המכובדים אף נטלו חלק פעיל בחופה, שנערכה בחוצות בית הכנסת בבירה: את הכתובה קרא הרב מנחם הכהן, ואת שבע הברכות לאחר שבירת הכוס קראו, בין היתר, הרב מוטי אלון וחבר הכנסת אורי אריאל, שנמנה עם הטוענים לחפותה של הר-שפי.


  שירה, ריקודים והמון עתונאים. המאורע המשמח (צילום: נועם מושקוביץ)

   

  משפחתה של הר-שפי, שביקשה לא לסקר את החתונה וסירבה לשתף פעולה עם העיתונאים, קיבלה את הצלמים שעמדו סביב בהתעלמות מופגנת. נוכחותם לא הפריעה למוזמנים לפצוח בשירה וריקודים כמיטב המסורת, ולפנות לאחר מכן לארוחה חגיגית שהתקיימה בקומות התחתונות של בית הכנסת.

   

  הר-שפי, בת 35, למדה עם רוצח ראש הממשלה יגאל עמיר באוניברסיטה, והורשעה בכך שידעה על כוונותיו של עמיר ולא דיווחה עליהן למשטרה. היא נידונה לאחר הרצח לתשעה חודשי מאסר, שבהמשך קוצרו. לאחרונה יצאו רבנים וחברי כנסת מהימין בקריאה לערוך לה משפט חוזר ולזכותה רטרואקטיבית.

   

  "היא לא נשפטה והורשעה לבדה, אלא יחד עם כל המגזר שעליו נמנים מי שהחזיקו בעמדה הפוליטית הלא נכונה", טען אז ח"כ אוריאל, שתמך במהלך. "משטרת המחשבות הכניסה שיקול פוליטי פסול לתוך פסק הדין המקורי". עם זאת, פרקליט המדינה משה לדור דחה את הבקשה וקבע כי אין הצדקה לפתוח את התיק: "לאחר עיון בפנייה הנוכחית ונימוקיה, לא נמצא בה כל נימוק חדש המצדיק בחינה מחודשת של עמדת הפרקליטות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכלה ובחיר לבה. סיבה למסיבה
  צילום: נועם מושקוביץ
  הרב מוטי אלון. הגיע לברך
  צילום: נועם מושקוביץ
  מומלצים