שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אבל בקריית-גת: "עילאי קוראת לכל קירח - אבא"

  השר לביטחון פנים אהרונוביץ' ניחם את משפחות ז'ורנו וביטון, שאיבדו את בניהן באסון בכרמל: "לא שמעתי דברי ביקורת". אלמנתו של חגי ז'ורנו סיפרה: "בתי בת השנה וחצי קוראת לכל אחד עם קרחת אבא, ואנחנו מחבקים אותה"

  בשעה שהממשלה מתמודדת עם היום שאחרי השריפה הקטלנית בכרמל, ערך אתמול (ג') השר לביטחון פנים, יצחק אהרנוביץ, סדרה של ביקורי תנחומים אצל משפחות הצוערים מהשב"ס שנספו באסון. עוד בשעות אחר הצהריים החל השר בביקור האבלים, ונוכח מספרם הרב של ההרוגים, הוא צופה כי ימשיך בכך גם היום.

   

  קריית גת איבדה באסון שניים מבניה - חגי ז'ורנו ורועי ביטון - ואהרונוביץ' ביקר את המשפחות האבלות. אמו של חגי, חמדה, פרצה בבכי כאשר השר ביקש ממה לספר לו על בנה. "הוא היה יד ימיננו, הוא עזר לנו בכל", הספיקה לומר לפני שהכריעו אותה הדמעות על בנה הבכור, שהותיר אחריו רעיה ופעוטה בת שנה וחצי, עילאי. "היא דומה מאוד לאביה", גילתה אמה לילך.

   

  השר לביטחון פנים מנחם אבלים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  האם הוסיפה כי הבת הקטנה עוד לא מבינה שאביה הלך ולא ישוב עוד. "לכל אחד עם קרחת היא קוראת אבא, ואנחנו מחבקים אותה", סיפרה האלמנה בכאב רב. בני המשפחה שיבחו את אנשי שירות בתי הסוהר, המעניקים להם תמיכה וסיוע בימים הקשים הללו. "הם מגיעים, מבקרים, תומכים ומחבקים אותנו", סיפרה לילך לשר.

   

  בבית משפחת ביטון ניחם השר אהרונוביץ' את אמו ורעייתו של רועי. האב עמרם סיפר כיצד רק בשבוע שעבר הגיעו חגי ז'ורנו וחברים נוספים אליו הביתה, צחקו, אכלו ושתו, "כאילו עשו מסיבת פרידה". גם אחיו של רועי משרת בשירות בתי הסוהר, ביחידת נחשון. "אעשה את כל מה שאחי לא הספיק לעשות. מבחינתי זו צוואה", אמר.

   

  "אני גאה בשירותו של בני בשב"ס, וגאה על שירותו של בני האחר ביחידת נחשון", הוסיף האב. "אני רק מבקש שתשמרו על חיי האנשים כי ערך החיים הוא ערך עליון ומקודש".

   

   

  פיירברג מבקרת בבית-אורן

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  השר אהרונוביץ' סירב להתייחס לטענות המשפחות השכולות שהלינו על כך כי יקיריהם נשלחו לתופת ללא הכנה מוקדמת, מבלי שהדבר תואם עם הגורמים האחרים בשטח. "לא באתי לשמוע דברי ביקורת, לא שמעתי גם דברי ביקורת. אני באתי להיות איתם ולחזק אותם", אמר בתגובה לשאלת ynet.

   

  בתוך כך, הגיעה לביקור בזירת האסון בכרמל ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג, שמונתה על-ידי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לעמוד בראש כוח המשימה המיוחד שיטפל בנפגעי דליקת הענק. היא התייחסה לביקורת סביב מינויה לתפקיד ואמרה: "כמי שנמצאת בשלטון המקומי מ-1972, אני מכירה את הרגישויות: כל שר אחר שהיה מתמנה, שרים אחרים לא היו משתפים איתו פעולה.

   

  "לכן בחר ראש הממשלה במישהו שהוא מעריך, שיש לו יכולת עשייה וגם רגישות,  וגם ניסיון וקשרים טובים במשרדי הממשלה, כדי לבוא בסך-הכל כגורם מסייע ולא כדי לפגוע במעמדו של איש", הסבירה. "בסופו של דבר המטרה היא לאפשר לתושבים שסבלו כל-כך וחוו טראומה כל-כך קשה, לחזור לשגרה ככל שניתן בנסיבות הקיימות".

   

  בהכנת הידיעה השתתף חסן שעלאן
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אהרונוביץ' בסוכת האבלים
  צילום: רועי עידן
  חגי וביטון. "כאילו ערכו מסיבת פרידה"
  נקברו זה לצד זה בקריית גת
  צילום: טובה דדון
  מומלצים