שתף קטע נבחר

ערב הדו"ח: ישי נפגש עם נתניהו ונתפס בשקר

שר הפנים ממשיך להסתבך: לאחר שביטל את השתתפותו בכנס על התמודדות עם אסונות, ותירץ זאת בהדלקת נר שביעי בכותל, נודע ל-ynet כי ישי לא נכח גם בטקס זה. כבאי שוויץ דווקא הגיעו. דוברו: זו טעות שלי, התבססתי על הלו"ז המקורי

דו"ח מבקר המדינה בפתח, ואלי ישי ממשיך להסתבך: אחרי שהבריז ללא הודעה מוקדמת מהדיון על אסונות לאומיים בוועידת השלטון המקומי, מתברר כי האליבי שניסה לספק שר הפנים לא היה נכון, במקרה הטוב, ושקרי - במקרה הגרוע. ישי טען אמש (יום ג') כי נבצר ממנו להגיע לכינוס בהרצליה, בין היתר בגלל התחייבות קודמת להדליק נרות חנוכה בכותל המערבי, אולם ל-ynet נודע כי השר כלל לא השתתף באירוע זה.

 

כבר בשעות הצהריים המוקדמות הודיע ישי לאנשי הקרן למורשת הכותל המערבי כי לא יוכל להגיע להדלקה המסורתית,

כפי שהוא נוהג לעשות מדי שנה. במקומו הדליק את החנוכייה איש העסקים מוטי זיסר. במקום להגיע לכותל ולכנס בנושא התמודדות עם אסונות לאומיים בוועידת השלטון המקומי, שוחח ישי עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולאחר מכן ערך דיון במשרד הפנים.

 

שר הפנים, הנתפס בעיני רבים כאחראי למחדלים שגרמו לאסון בכרמל, נעדר מהאירוע בכותל, אך למרבה האירוניה השתתפו בו, ללא הודעה מוקדמת, טייסי כיבוי שוויצרים שסייעו בהשתלטות על האש ועדיין לא חזרו לארצם. לפני המראתם בחזרה למדינתם, הם הגיעו בהפתעה לביקור בכותל, והצטרפו לטקס הדלקת הנר השביעי.


האירוע בכותל, אמש (צילום: אדמון הכהן, באדיבות הקרן למורשת הכותל)

 

יועץ התקשורת של אלי ישי, רועי לחמנוביץ', טען בשיחה עם ynet כי הופתע אמש לגלות שהשר ביטל כבר בשעות הצהריים את השתתפותו באירוע בכותל - ונטל על עצמו את האחריות לתגובה שהתבררה כלא-נכונה. לדבריו, התגובה שפרסם בשם ישי להיעדרותו מוועידת השלטון המקומי הייתה מבוססת על הלו"ז היומי, כפי שהוא עצמו הכיר אותו.

 

דו"ח המבקר, שיתפרסם היום בשעה 16:00, יקדיש פרק למצב שירותי הכבאות - ויצביע על הכשלים ועל האשמים במחדלים שנראו באופן ברור בשבוע שעבר, בו

נספו 42 בני אדם ועלו באש מאות בתים ומיליוני עצים.  עיקר הביקורת מופנית לעבר שר הפנים, שאמור לטענת כמה מהשרים להוביל את הצעת החוק הממשלתית להקמת מערך הכיבוי וההצלה הלאומי.

 

"נכון שלא ניתן כל הכסף שביקש ישי, 540 מיליון שקל, אבל בכל זאת הוקצו 100 מיליון שקל שעמדו לכאורה לרשותו - והוא לא הזמין אפילו כבאית אחת", אמר אחד השרים. בדו"ח, יעסוק המבקר במחסור הכרוני בכוח האדם בכבאות, במבנה הארגוני של המערך, במצב הציוד, בתקציבים שלא הועברו ובתגובת הממשלות למחדלים - שרק החמירו והחריפו.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר ישי. הדובר נטל אחריות
צילום: אבישג שאר-ישוב
האירוע בכותל. איפה השר ישי?
צילום: אדמון הכהן, באדיבות הקרן למורשת הכותל המערבי
מומלצים