שתף קטע נבחר

בן הזוג של אהובה תומר: מותה במשמרת - טבעי

גם מפכ"ל המשטרה בא לנחם את קרוביה של מפקדת משטרת חיפה שנספתה בשריפה. בן זוגה אמר: "אהובה לא חשבה לרגע שהלהבות יגיעו לאן שהגיעו. לא הייתה לה כוונה להתאבד"

יומיים לאחר פטירתה של מפקדת משטרה חיפה, תת ניצב אהובה תומר, נמשך זרם המבקרים לביתה במושב מנות שבגליל המערבי. לבית, שם יושבים שבעה אמה, אחיה ודני רוזן, בן זוגה של אהובה, הגיעו בצהריים (יום ד') מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, ובכירים במחוז הצפוני בראשותו של ניצב שמעון קורן.

 

רוזן יצא לפתח הבית וביקש לספר לכלי התקשורת על האשה שחיה איתו. "5% מהחיים שלה הוקדשו לבית, ו-95% למשטרה ואין לי טענות על כך, זה היה ברור ומובן מאליו. תמכתי במצב הזה, כי ידעתי כמה אהובה אוהבת את המשטרה והשוטרים. אני מאוד מאושר שהיא חייה חיים מלאים ושלמים. לא יכול היה להיות לאהובה מוות יותר טבעי מאשר מוות על משמרתה. זה כואב, זה מוות אכזרי זהו אסון לאומי. אהובה לא חשבה לרגע שהלהבות יגיעו לאן שהגיעו. לא הייתה לה כוונה להתאבד. היא אהבה את החיים ואת העבודה".

 

רוזן הוסיף: "אהובה בחיים אשה מדהימה. לי היה את אהובה כל יום לשעתיים – בין 22:00 לחצות. היא הייתה עוזבת את הבית ב-05:30 וחוזרת ב-22:00. את כל הקניות היא הייתה עושה בימי שישי. הכי חשוב לה היו הפרחים. אין סוף שבוע בלי פרחים שממלאים את כל הבית. בחנות ידעו מראש מה להכין לאהובה. והיא הייתה מגיעה, לוקחת את הזרים, משנה ומכינה אותם איך שהיא אוהבת".

 

לדברי רוזן, "אם לא היו מפריעים לנו, אז שישי ושבת היה הזמן שלנו להיות ביחד. אבל גם כאן היו מקרים רבים בהם המשטרה ועבודת המשטרה היו מרכז חייה. לא פעם השקט בבית בטלפונים על קריאות שאתם מכירים על רצח או דקירות. מעולם לא שמעתי את אהובה אומרת אוף או די. היא הייתה אישה טוטאלית, לא התעצלה לבדוק ולא הטילה את האחריות במקומה על מישהו אחר. חבל שהכל נקטע ככה פתאום".

 

"התגלמות הטוב והמקצועיות"

המפכ"ל כהן סיפר עם צאתו מהבית: "הגענו לנחם את בני המשפחה, פגשנו את דני, האם והאח, משפחה לתפארת. ראינו היכן התגוררה אהובה ואת חדר העבודה. לכתה זו אבידה קשה למשטרה ולמדינה כולה. באנו היום להוקיר את תרומתה ולספר מזווית הראייה שלנו על אהובה".

 

ראש העיר חיפה, יונה יהב, שגם הוא הגיע לניחום האבלים, ניצב בפתח הבית והתקשה לצעוד פנימה.

 "בלתי נתפש בעיניי להיות כאן בנסיבות האלו. העיר חיפה איבדה מפקדת בכל רמת אישיותה. איבדנו אישה שהייתה התגלמות של הטוב והמקצועיות".

 

לדברי יהב, "לא טבעי שתהיה סינרגיה בין קהילה למשטרה, אבל אהובה חיברה אותנו במקצועיות, ברגישות, וללא משוא. גם כאשר קיבלנו ממנה לאווים, הם היו עטופים באהבה. בלתי נתפש שהאישה עם העוצמה הבלתי נדלית לא איתנו עוד, אישה שבמסירות רבה עשתה למען החברה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רנ"צ דודי כהן מחוץ לביתה של אהובה תומר
צילום: אבישג שאר-ישוב
דני רוזן, בן זוגה של אהובה
צילום: אבישג שאר-ישוב
אהובה תומר. "היא אהבה את החיים ואת העבודה"
צילום: אבישג שאר ישוב
מומלצים