שתף קטע נבחר

מתקרבים לוועדת חקירה לשריפה: דרוש רוב רגיל

בניגוד לטענות הקואליציה, היועץ המשפטי של הכנסת קבע כי בוועדה לביקורת המדינה דרוש רוב רגיל להקמת ועדת חקירה ממלכתית

היועץ המשפטי לכנסת, אייל ינון, קבע היום (ה') כי הוועדה לביקורת המדינה יכולה להחליט על הקמת ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת אירועי השריפה בכרמל - ברוב רגיל. כלומר, בניגוד למה שטענו בקואליציה, לא צריך את תמיכתם של שני שליש מחברי הוועדה לצורך הנעת המהלך.

 

משמעות ההחלטה היא כעת השתפרו סיכוייהם של נציגי האופוזיציה בוועדה להביא לאישור הקמת ועדת חקירה ממלכתית שתבדוק את המחדלים שהביאו לשריפה בכרמל ובהתמודדות עמה.

 

אמש אמרו בקדימה אמרו אמש כי יצליחו להשיג רוב בוועדה לביקורת המדינה לצורך הקמת ועדת חקירה ממלכתית. אולם, בקואליציה הסתמכו על סעיף אחר, הדורש רוב מיוחס, והביעו ביטחון כי יסכלו בקלות את התוכנית.

 

בכל מקרה, בדיקת ynet מגלה כי בוועדה לכל היותר 5 ח"כים התומכים בוועדת חקירה, מתוך 11 החברים בה. עם זאת, בליכוד לא בונים על כך, וגורמים המקורבים לראש הממשלה, בנימין נתניהו, החלו ללחוץ על חברים בוועדה לביקורת המדינה להתנגד ליוזמה.

 

אותם גורמים פנו לח"כ ראלב מג'אדלה מהעבודה, החבר בוועדה, וביקשו ממנו להצביע נגד הקמת ועדת חקירה ממלכתית. שר הביטחון, אהוד ברק, הביע אמנם הסכמה לבדיקת הליקויים שהתגלו במערך הכיבוי, אך גם הוא מתנגד לוועדת חקירה. חבר אחד בוועדה, אמנון כהן מש"ס, מתנגד אף הוא לרעיון, למרות שיו"ר מפלגתו אלי ישי תומך בוועדת החקירה. כהן אמר כי "גם ישי יודע שטובת המדינה היא שלא תוקם עוד ועדה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כבאים בשריפה בכרמל
צילום: AP
יועמ"ש הכנסת אייל ינון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים