שתף קטע נבחר

מיסטר טי

נמאס לכם ללכת עם אותם טי שרטים בנאליים? בסדנת הדפס בסטודיו בעלי מלאכה ילמדו אתכם מה זה דפוס משי ואיך לייצר לעצמכם את חולצת חלומותיכם

 

 

 

דפוס משי מאפשר העתקה של דימוי מצוייר או ממוחשב למגוון רחב של משטחים כנייר, חולצות, קרטונים וזכוכית. הטכניקה הזו הומצאה בסין בזמן שושלת סונג ה-2 באמצע המאה העשירית לספירה, התבססה ביפן ונמצאת מאז בשימוש נרחב בתעשיות האופנה, שילוט החוצות ואפילו באלקטרוניקה. "בעידן הדיגיטלי, דפוס משי מסורתי הוא אופצייה לפעילות אנאלוגית המחזירה לתוך תהליך היצירה את הטעויות שאי אפשר לתקן אבל גם אי אפשר לזייף", מסביר יעקב בן כהן מסדנת בעלי מלאכה, בה לומדים להכין הדפסי משי.

 

"זוהי חוויה שמגוון רחב של אנשים מגלה בה עניין. בקבוצות הקורסים יש מעצבים צעירים וותיקים, מעצבות אופנה, מאיירים, אדריכלים וכל מי שמרגיש צורך לקום ולהתאוורר מהמחשב לכמה שעות בשבוע". "החזון הצנוע שלנו הוא לשמר טכניקות קלאסיות הנזנחות אט אט ונדחקות הצידה ע"י אופציות דיגיטאליות", אומר שגיא אשין מבעלי מלאכה. "האג'נדה שלנו היא לקדם אומנות צעירה בעיקר בתחום ההדפס בעזרת הגלריה שלנו ולהוות מרכז לאנשים יוצרים הפתוחים לשיתופי פעולה בינם לבין עצמם וגם עם הסדנא".

 


והופ! זה מוכן. הדפסי משי

 

"יש לי משיכה מאז ומעולם לטי שירטים וחשבתי שהיא הזמן שגם אני אעשה לעצמי טי שירטים", מספרת טליה זליגמן, אחת התלמידות בסדנה. "עולם הטקסטיל זר לי, אני בכלל מגיעה מרקע של צילום ויש משהו בדפוס משי שמאפשר גם לייצר וגם להיות צייר. חוץ מזה שזה כיף: לפעמים אתה הולך עם איזו חולצה מגניבה שיצרת, וישר אנשים מגיבים ושואלים מאיפה החולצה. אני מספרת להם שאני יצרתי וזה ישר שובר את הקרח בשיחה."

 

רון נדל, סטודנט בסדנא, בחר לעצב על החולצות שלו אומנים שהוא אוהב עם ציטוט נבחר משיריהם. "חברים שלי מאוד מתלהבים מהעיצובים שלי. אני מדפיס להם חולצות ייחודיות, ובעיני זה הרבה יותר מגניב מלקנות חולצה באיזו רשת שיש לכל עם ישראל", הוא מספר.

 

 החודש נערכת תחרות עיצוב חולצות הפתוחה לקהל המעצבים, סטודנטים ובוגרי אקדמיות צעירים, כאשר הפרס הראשון הוא קורס בדפוס משי. את העיצובים ניתן להגיש עד מחר, ה-13.12 וביום שישי האחרון של החודש (31.12) יוכרזו הזוכים בחגיגית הדפס (Tee Party) בסדנא. הארוע יהיה פתוח לקהל הרחב וכל אחד יוכל להדפיס לעצמו חולצה במקום עם העיצובים שזכו בתחרות. שווה שינוס מותניים? בהחלט

 


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכל זה משי. הדפסים
הדפס של יונתן וקסמן
הדפס של מתן ליברמן
לאשה בפייסבוק
מומלצים