שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  התראות דואר חדש מעולם לא נראו – ובכן...

  Scott's Gmail Alert היא הנוטיפייר, כלומר תוכנת ההתראות, המועדפת על הלל גרשוני, מעריץ ותיק, שאפילו תרם לה תרגום לשפת הקודש

  מאז שנוצר חשבון הג'ימייל האהוב שלי (זה היה באותם הזמנים היפים שבהם רק המקושרים יכלו לקבל אותו, בהזמנה אישית), הייתי במסע חיפוש תמידי למציאת הנוטיפייר המושלם. מה זה נוטיפייר? ובכן, משהו שיושב על שולחן העבודה שלך ומתריע כשאתה מקבל הודעה חדשה. מה הקטע בתיבת דוא"ל, אם אתה צריך בכל פעם לכתת את רגליך לתיבה ולבדוק האם קיבלת דואר? וכך חיפשתי וחיפשתי, התקנתי והסרתי. הנוטיפייר של גוגל היה מוגבל - ואחרי זה נעלם מהתודעה, למרות שעוד ניתן להוריד אותו – וגם תוספים שונים לדפדפן איכזבו.

   

  מסעי הוביל אותי ל-Scott's Gmail Alert - שהיה אהבה ממבט ראשון. וגם שני ושלישי. עמוסת פונקציות מרובות ושמישות, נראית טוב ומתכווננת לכל צרכי - זו הייתה בדיוק התוכנה שחיפשתי. רק דבר אחד הפריע לי: התוכנה תורגמה לשפות רבות, אבל לא לעברית. שלחתי ליוצר, סקוט מריפילד, בקשה שיוסיף גם תרגום לעברית. וראה זה פלא, בתוך כמה ימים נוסף גם תרגום כזה. בדקתי והסתבר שהתרגום נוצר - wait for it - על ידי שירותי התרגום של גוגל! מה שהוליד כמובן לא מעט בדיחות עצובות בתוכנה בגרסתה בלשון הקודש.

   

  נאלצתי לקיים בעצמי את דברי המשנה, "במקום שאין אנשים - היה איש", ותרמתי תרגום פרי מקלדתי, שהלך והתעדכן עם כל עדכון של התוכנה (והיו רבים מאוד כאלה).

  כעת יצאה גרסה 5 הסופית של התוכנה, וזו הזדמנות טובה להכיר אותה למי שעוד לא מכיר. ובכן, מה יש בג'ימייל אלרט של סקוט?

   

   

  כל המכתבים קופצים רוקדים


   

  על כל הודעת מייל חדשה תודיע לכם התוכנה באמצעות חלונית הודעות, שאתם בטח מכירים מתוכנות אחרות. אבל כאן אפשר לבחור צבע חלון שונה לתיבות דואר שונות וצבע גופן שונה לשולחים שונים, וכן לבחור היכן ואיך יופיע החלון, לאורך כמה זמן ועוד. האייקון של התוכנה יאדים כאשר יש לכם הודעה, וגם ייתן את מספר ההודעות שלא נקראו, אם יש יותר מאחת.

   


   

  יש לכם כמה תיבות דואר? אפשר להוסיף כמה שתרצו (אבל רק אם תכניסו את קוד הרישום, שאותו תקבלו אם תשלמו שלושה דולר לסקוט על כל העבודה הקשה שלו - הוא מגדיר את זה כ"תרומה"). תוכלו להגדיר עבור כל תיבה אם להסתיר את ההתראות ממנה (אולי יש לכם הודעות מביכות באחת התיבות. לא שזה ענייני ), וכן להגדיר תווית מסוימת שתנוטר, לקבוע באיזה דפדפן ייפתח הג'ימייל, ועוד.

   

  ולא רק תיבות דואר: גם הודעות על גוגל טוק אפשר לקבל - וגם להתכתב מתוך התוכנה (בינתיים הצ'ט די פרימיטיבי, אבל חביב, ואפילו יש אמוטיקונים). ועוד טיפ: אפשר להתחבר גם לצ'ט של פייסבוק; פשוט לכתוב בתור דומיין chat.facebook.com (זו אפשרות שזמינה למשתמשים רשומים בלבד).

   


   

  ומה עוד? תוכלו לקבל התראות על מזג האוויר, התראות מיומן גוגל ופידי רסס.

   


   

  רוצים עוד ? תוכלו גם לקבל התראה אם ה-Caps lock או ה-Num lock פועלים - חוויה שיכולה להיות מתסכלת מאוד בפרט לבעלי המקלדות העבריות. כמו כן ניתן לעשות אינטגרציה לתוכנת ההתראות Growl for Windows.

   


   

  אבל זה לא רק נוטיפייר: תוכלו גם לשלוח דוא"ל מהיר, היישר מתוך התוכנה. ניתן לבחור למי לשלוח מתוך רשימת אנשי הקשר שהתוכנה מזהה בעצמה, או להקליד כתובת חדשה, כולל עותק ועותק מוסתר, לעצב את ההודעה כרצונכם, לצרף קובץ, ולהוסיף חתימה.

   

  ויש עוד שלל פונקציות חביבות, שתוכלו לגלות אם תורידו את התוכנה ותנסו אותה בבית.

   

  ולשלב החסרונות

  ראשית, התמיכה בעברית עדיין אינה מושלמת. לדוגמה, אם תפתחו את רשימת אנשי הקשר תגלו שבמקום עברית כתובים רק סימני שאלה.

  שנית, כדאי היה שתהיה אינטגרציה מלאה יותר עם פייסבוק, טוויטר ושירותים חברתיים אחרים. ובכלל, אולי כדאי שהתוכנה תתמוך גם בשירותי מייל אחרים, ולא רק בג'ימייל. ועדיין, כל אלה הם דברים בשוליים. בסך הכול, מדובר בתוכנה מצוינת לכל מי שברשותו חשבון ג'ימייל (ולכל שלושת הגולשים שאין להם - שמרו את הכתבה הזו לזמן שבו תיכנעו ותצטרפו גם אתם). מומלץ בחום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים