שתף קטע נבחר

בגלל חוק הגיור: דוד רותם אוים ש"יסיים כמו שרון"

אחד מיוזמי הצעת החוק להכרה בגיורים בצה"ל קיבל איומים על חייו במשיבון הקולי בביתו, ימים ספורים לפני שהממשלה תתבקש לאשר אותה. הוא לא נרתע: "מכיר את החרדים ואת המומחיות שלהם באיומים ובקללות"

ימים לפני שהממשלה תתבקש לאשר את חוק הגיורים הצבאיים , עוברת ההתנגדות ליוזמה לפסים אלימים. במשיבון הקולי בביתו של ח"כ דוד רותם מישראל ביתנו, אחד מיוזמי החוק, השאירו אלמונים הודעה ובה איומים על חייו. "כמי ששובר את עם ישראל, סופך יהיה גרוע יותר מגורלו של אריאל שרון", נאמר באנגלית עילגת. "יש לך חברים רבים רפורמים וקונסרבטיבים, הם יפרסמו כל דבר אודותיך. תודה לך".

 

בהאזנה להודעה המוקלטת ניתן להבחין כי האחראי לה נשמע כמי שמתאמץ לעבות את קולו האמיתי כדי לטשטש את עקבותיו. בשבועות האחרונים אושרה הצעת החוק, שתובא לאישור הממשלה בישיבתה הבאה - ביום ראשון הקרוב. לפי היוזמה, יוכרו כל הליכי הגיור שנערכו במערכת הצבאית מבלי שתהיה יכולת לבטלם. יחס דומה יינתן גם לאלו שעדיין נמצאים בעיצומו של ההליך וכן למי שיבחר להתגייר בדרך זו בעתיד.

 

החרדים ביקרו בחריפות את הצעת החוק. למרות שבש"ס כבר הגישו ערר על אישור בוועדת השרים והביעו התנגדות נחרצת לה, העריכו רותם עצמו וכן יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין, כי זו תאושר בממשלה ברוב קולות וכך גם בכנסת, מאוחר יותר.

 

רותם השתדל שלא להתרגש מהאיומים עליו, וציין כי כלל לא פנה לקצין הכנסת כדי לטפל בפרשה. "אני לא מפחד מהם כי אני לא כמו ח"כ חיים אמסלם, שזכה לצעדים של איומים והפחדה. אני מכיר את החרדים ואת המומחיות שלהם באיומים ובקללות. לא אאפשר להם את התענוג שיהיה להם אם יצמידו לי אבטחה בגלל האיומים האלה. אני אומר להם: תתקשרו אלי ונתאם יום ושעה. אני אחכה להם".

 

רותם הצהיר כי "החוק הזה יאושר, בעל כורחם של המגדפים והמאיימים. לא אתן להטיל ספק באלפי הגיורים שערכה הרבנות הראשית הצבאית בצה"ל".

 

בדברי ההסבר להצעת החוק, נכתב בין היתר כי "לאחרונה הוטל ספק בתוקפם של הגיורים בצה"ל, ללא כל סיבה, שכן גיורים אלה נעשים כדת וכדין. על מנת למנוע כל ספק וכדי להסיר עננה מעל ראשי המתגיירים בעבר והלומדים לצורך גיור עתה, מוצע בחוק זה לקבוע בצורה ברורה והחלטית, כי גיורים הנעשים או שנעשו בעבר בצה"ל הם גיורים כדת וכדין. כל גופי המדינה יכירו בהם, ולא יוטל בהם ספק".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ דוד רותם. מוכן לקבוע יום ושעה
צילום: ירון ברנר
מומלצים