שתף קטע נבחר

סטודנט בצפת: "ערבים החוצה" על הרכב שלי

עלי מוסטפה, ששוכר דירה בעיר, דיווח למשטרה על הכתובת הגזענית ועל נזק שנגרם למכוניתו. נציג באגודת הסטודנטים: "מכתב הרבנים ופסקי ההלכה נותנים תחושה שרודפים אותנו"

כשברקע מכתב הרבנים שעורר סערה, גל הגזענות ששטף את צפת לא שוכך: עלי מוסטפה, סטודנט השוכר דירה בעיר ולומד במכללת צפת, דיווח למשטרה כי אלמונים ריססו בסוף השבוע כתובת על מכוניתו, הסבו נזק למראה הצדדית וכן חיבלו בחלקים נוספים ברכב. "ערבים החוצה", קראו הכתובות.

 

"ברור שזה מעשה על רקע גזעני", אמר הערב (שבת) מוסטפה ל-ynet. "זה לא ירתיע אותי מלהמשיך וללמוד. לא באתי לכאן להפריע לאף אחד, אני משכיר פה דירה ומגיע כל יום ללמוד במכללה. אני מקווה שהמשטרה תמצא מי עומד מאחורי המעשה". מחר הוא צפוי להגיש למשטרה תלונה רשמית על המקרה.

 

לדברי מחמוד אבו סלאח, נציג באגודת הסטודנטים של המכללה, "מדובר באירוע נוסף של התנכלות לסטודנט שבא לרכוש השכלה גבוהה ומשכיר דירה כחוק בעיר". גם הוא ביקש להזכיר ש"לא באנו לפגוע בתושבי צפת, ולצערנו בתקופה האחרונה ישנה תחושה שלצד מכתב הרבנים ופסקי הלכה נוספים יש רדיפה כלפינו".

 

אבו סלאח הדגיש שהסטודנטים הערבים "מתכוונים להמשיך וללמוד כאן למרות התחושה הלא פשוטה. כל יום אני מקבל טלפונים מסטודנטיות שמפחדות לצאת החוצה אחרי החשכה. אני יודע שבמשטרה, במכללה ובעירייה עושים הכל כדי למנוע את המשך המקרים הללו".

 

במשטרה אומרים שהמקרה אחרון התרחש ביום חמישי בלילה. "רכבו ניזוק בזדון, הוא סיפר על שריטות, על מראה שבורה ועל כיתוב בגנות הערבים", אמר מפקד תחנת משטרת צפת, רב-פקד גדי רון. "הוא צפוי להגיש תלונה רשמית מחר בבוקר".

 

פסק ההלכה שהוציא לפני כמה חודשים הרב הראשי של צפת, שמואל אליהו, הגביר את המתח בעיר הגלילית. אחרי תקריות בהן נגרם נזק לדירה של סטודנטים, גם הופצו כרוזים בגנות ראש העיר אילן שוחט. במשטרה הגישו כתבי אישום נגד כמה יהודים, בהם נערים, ואומרים שהם ממשיכים לחקור. "יש בידינו כיוון חקירתי, שצפוי להוביל אף למעצרים. אנו מתייחסים בחומרה לכל מקרה של אלימות פיזית או מילולית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוד כתובת גזענית (ארכיון)
צילום: שחאדה אבו שחאדה
דגל פלסטין על מסגד בצפת, בהתחממות הקודמת
מומלצים