שתף קטע נבחר

בגלל השביתה: הבריחה סמים - ותואשם בהחזקה

"מקבלי ההחלטות צריכים להתעורר", אמר מפקד ימ"ר תל אביב לאחר שאנשיו נאלצו להגיש כתב אישום קל נגד אשה שהודתה בהברחת סמים, בגלל שביתת הפרקליטים

הסמים נתפסו, החשודה הודתה, אבל בגלל שביתת הפרקליטים היא תצא בזול: בשל השביתה בפרקליטות, שנמשכת כבר כמעט חודש, נאלצה המשטרה להגיש כתב אישום על החזקת סמים במקום ייבוא נגד אשה שהודתה בהברחת סמים לארץ. "מישהו במדינה חייב להתעורר", אמרו היום (א') במשטרה בעקבות המקרה.

 

הסיפור החל לפני כשבועיים, כאשר במפלג הסמים של ימ"ר תל אביב התקבל מידע על תושבת

הצפון שאמורה להבריח לישראל ג'ראס הודי - סם "איכותי" שמחירו גבוה מאוד. הבלשים הצליחו לתפוס את האשה כשברשותה לא פחות משני קילוגרם של הסם. בחיפוש בביתה נמצאו עוד חצי קילוגרם, שעל פי החשד הגיע במשלוח קודם, וראיות הקושרות אותה לסחר בסמים. אם לא די בכך, היא גם הודתה במיוחס לה.

 

אולם, כאשר ביקשו במשטרה לגבש את החשדות לכתב אישום, הם נתקלו בבעיה. בגלל כמות הסמים שהבריחה, אמורים להגיש נגד האשה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בגין ייבוא וסחר בסמים ואף לבקש את מעצרה עד תום ההליכים. אבל בשל שביתת הפרקליטים לא היה מי שיגיש כתב אישום נגדה, וכדי לא לשחרר את החשודה לביתה

נאלצו במשטרה להגיש בעצמם לבית משפט השלום כתב אישום קל בהרבה - על החזקת סמים בלבד.

 

"אנחנו מבינים את מאבק הפרקליטות, אבל מישהו במדינה חייב להתעורר", אמר ראש מפלג תשאול בימ"ר תל אביב, סגן-ניצב יוסי ביניים. "זו כבר פגיעה במדינה. יש פה עבריינים שהולכים הביתה על תיקים חמורים. בסופו של דבר, עבודה קשה יורדת לטימיון וחבל".

 

מפקד ימ"ר תל אביב, ניצב משנה שלומי מיכאל, הוסיף: "אנחנו עובדים עם פרקליטות מחוז תל אביב צמוד כל השנה, ואני יכול לומר בפה מלא שהשביתה הזאת משפיעה באופן ישיר על הפשיעה החמורה. לצערי הרב, עבריינים בכירים זוכים מכל התוצרים של השביתה הזאת. מקבלי ההחלטות צריכים להתעורר כדי שהסיפור לא יתדרדר למצב חמור יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נצ"מ שלומי מיכאל. "עבריינים בכירים זוכים"
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים