שתף קטע נבחר

עוד יוזמה בימין: מלשינון למשכירי דירות לערבים

אחרי מכתב הרבנים, ארגון ימין קיצוני, המזוהה עם הרב כהנא, קורא לציבור למסור בעילום שם שמות של ישראלים המשכירים דירות לערבים, "על מנת שהציבור יחליט מה לעשות בהם"

עוד לא שככו הגלים שעורר מכתב הרבנים, האוסר על השכרת דירות לערבים, ובימין הקיצוני החליטו להכות שוב, באותה נקודה. בהודעה שפרסם הערב (יום א') ארגון "להבה", המקורב לתומכי הרב מאיר כהנא, מתבקש הציבור למסור דרך מענה קולי את שמותיהם של ישראלים המשכירים דירה לערבים. לטענת הארגון, השכרת דירות לערבים היא לא פחות מאשר התבוללות.

 

לפי ההודעה שפרסם הארגון, המידע שיימסר בעילום שם ייבדק, ולאחר מכן שמות שיימצאו כאמיתיים יפורסמו ברבים כאות קלון "על מנת שהציבור יחליט מה לעשות בהם".

 

"אם היינו בזמן של בן-גוריון וגולדה אין ספק שהארגון הזה היה מקבל צל"ש ממשלתי", אמר ל-ynet אחד מפעילי הארגון. לדבריו, פעילי הארגון לוקחים את מכתב הרבנים צעד אחד קדימה."הארגון מבקש להוציא מהכוח אל הפועל את הפסק החשוב הזה, כאשר המטרה שלנו להיאבק בהתבוללות. אנו מפרסמים את המספר שלנו, אנשים יתקשרו, כמובן נעשה בדיקה וברגע שנראה שהמידע נכון נפרסם אותה ברשימת קלון". הוא הוסיף כי פרסום השמות במלשינון ייעשה "בלי לקרוא באופן אקטיבי לפגיעה בהם".

 

באשר לתופעת ההתבוללות, הוסיף הפעיל, "לצערנו זו תופעה קשה מאוד,

ואנו מקווים שפסק ההלכה של הרבנים יצליח לעצור אותה. זה מאבק קיומי על אופי המדינה היהודית, ואנו לא מתכוונים לוותר".

 

היוזמה החדשה באה שבוע לאחר ש-50 רבני ערים, חתמו על גילוי דעת שבו נכתב כי חל איסור הלכתי חמור על מכירה או השכרה של דירות וקרקעות בארץ ישראל למי שאינו יהודי. "חובה על שכניו ומכריו של המוכר והמשכיר הזה להתרות בו ולהזהירו - בתחילה ביחיד, ואחר כך רשות בידם לפרסמו ברבים, להתרחק ממנו, למנוע מסחר איתו, לא להעלותו לתורה וכדומה", כתבו הרבנים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עומר הכהן
להשכרה? רק לא לערבים
צילום: עומר הכהן
מומלצים