שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  טושיבה A655 11T: מפלצת 3D ניידת

  טושיבה מנחיתה בישראל מכונת מולטימדיה מרשימה - מחשב עם מסך תלת ממד שהוא גם מפלצת משחקים יורקת אש, גם טלוויזיה וגם צורב בלוריי. מה בכל זאת חסר בו? סטייל

  לכל חובב חומרה יש סיפור על איזה דוד משועמם שלקח מחשב רגיל למדי, והתקין בו את החומרה הטובה ביותר שאפשר. נראה שזה בדיוק מה שעשו מהנדסי טושיבה עם ה- Satellite A665-11T, מחשב פשוט שהפך לתחנת כוח.

   

  מהנדסי טושיבה קשרו לשולחן המעבדה מחשב מיינסטרים מסדרת Satellite - הסדרה הביתית הבסיסית של החברה, ועשו ממנו מפלצת: מעבד אימתני עם ארבע ליבות, מסך תלת ממד, כרטיס טלוויזיה וצורב בלוריי, יחד עם עוד תכונות ותוספות. מה יש לו להציע לצרכן חובב המולטימדיה? פחות או יותר, הכל.

   

  עיצוב ומבנה: קינג קונג

  העיצוב של ה- 11t פשוט ופלסטיקי מאוד - בצבע אפור כהה מבריק, עם עיטור בדמות שרשראות זעירות. כנראה שמהנדסי טושיבה בחרו דווקא בפלסטיק ABS כדי להוזיל את המחשב ולצמצם את צבירת החום שלו - ה-11T הוא מחשב חזק מאוד. כמה חזק? תמשיכו לקרוא.

   


   

  ה-11T לא כבד במיוחד ביחס לקטגוריה (2.8 קילוגרם), או עבה במיוחד (3.5 סנטימטר). איכות ההרכבה שלו טובה למדי. יש לו מסך 15.6 אינץ', ברזולוציה מקסימלית של 1,366 על 768 פיקסלים. הוא מבריק מאוד, ולא מתאים לעבודה תחת תאורה ישירה חזקה. זווית הצפייה בו טובה, יש לו ניגודיות מצויינת, והצבעים נראים בו חיים ואיכותיים. מה זה אומר? שכיף לראות בו סרטים.

   

  סביבת המקלדת שומרת על אותו עיצוב פשטני של גב המסך, ובראשה שורת לחצני מגע, כפתור הפעלה וזוג רמקולים בולטים - אחד מסימני ההיכר של מחשבי טושיבה. במבט חטוף,ה-11T נראה כמו כל מחשב מיינטסרים אחר. יש לו את כל הסטייל של מרים משקולות טורקי; במחשב זה היופי הוא פנימי.

  ציון:


   

   

  ממשק: גדול ומואר

  כמצופה ממחשב בגודל כזה, יש לו מקלדת מלאה. מהנדסי טושיבה גם הוסיפו תאורה למקשים, בהמשך תבינו למה. המקלדת עצמה מצוינת. פריסת המקשים וגודלם טובים מאוד, המרווחים בין המקשים מצויינים, והמשוב של המקשים מעולה.

   


   

  משטח העכבר מואר אף הוא - בקו שתוחם את חלקו העליון. הוא בגודל טוב ובעל משוב מצויין, וגם מזהה מחוות רב-מגע בצורה סבירה למדי. כפתורי העכבר עדיין גדולים ורעשניים, כפי שראינו בדגמים קודמים.

   

  יש לו צורב בלוריי, ארבעה שקעי USB (אחד מהם משולב eSATA, ואחד - לטעינה כשהמחשב סגור), קורא כרטיסים משולב בחזיתו, שקע HDMI, שקע VGA, שקעי אוזניות ומיקרופון ושקע RJ45 - אבל את רוב אלו יש גם למתחרים שלו.

   

  הייחוד של ה-11T הוא בשני שקעים אחרים: שקע אנטנה אנלוגית שמחובר לכרטיס טלוויזיה, וחריץ אקספרס. הראשון מאפשר להפוך את המחשב שלכם לטלוויזייה (בסיוע שלט רחוק שמצורף בערכה) והוא תוספת שימושית ומעולה, אולם השני די מיותר - בימינו לכל כרטיסי ההרחבה החיצוניים יש גרסאות USB.

  ציון:


   

  מולטימדיה: פינוק בשלושה ממדים

  כל היצרניות הגדולות מציגות מחשבי תלת ממד, בשיטות פעולה שונות. טושיבה בחרה בזו של אנווידיה - משקפיים אקטיביים, בשילוב עם מודול חיצוני קטן, שמתקשר עם המשקפיים באינפרא אדום. כל המערך הזה מסוגל להוסיף ממד עומק אמיתי לכל תמונה ומשחק.

   

  המשקפים יגרמו לכם להיראות כמו שילוב של ג'ורדי לה-פורג' וסמי עופר. הם פלסטיקיים, כבדים יחסית, ולא נוחים במיוחד. הם גם מכהים את התמונה, אבל המקשים המוארים של המקלדת מסייעים בעניין.

   


   

  התלת ממד במשחקים נראה מעולה: בדקנו אותו על Crysis, וראינו עומק שדה דינמי - מה שמשפר מאוד את חוויית המשחק, במיוחד כשמסתובבים בג'ונגל - הנופים והרקעים מרשימים הרבה יותר, ותמצאו את עצמכם מתכופפים הצידה כשאויב זורק רימון.

   

  מצד שני, במשחקי יריות, אפקט התלת ממד גם מבלבל (קשה לדייק כשמחסלים חייל צפון קוריאני, למשל) וגם מעמיס על העיניים - יותר משעה וחצי של משחק הן מתכון לכאב ראש. במשחקים אחדים הפרספקטיבה לא מדוייקת, ועומק השדה התלת ממדי מפריע למשחק יותר משהוא תורם לו.

   

   

  עוד בעיה היא בממשק עצמו: התוכנה של אנווידיה מזהה את המשחק, ואת הגדרות התצוגה שבחרתם - ומציגה על המסך הנחיות לתיקון. התוכנה מפונקת, לא אוהבת רכיבים גרפיים כמו צללים מפורטים מדי (תבקש מכם להוריד את ה-Shadows ל-Low), ויש לה עוד כמה נקודות רגישות. התוצאה היא משחק מאוד תלת ממדי, אבל עם תמונה קצת פחות עשירה. לתלת ממד במשחקים יש פוטנציאל עצום, אבל הוא לא ממומש במלואו במחשב זה.

   

  תמונות תוכלו לראות בצורה טובה: אלגוריתם התוכנה יודע לזהות מה ממוקם לפני מה לפי הבדלי מיקוד, צבע וניגודיות, ולתת אפקט עומק גם לתמונות דו ממדיות. מצד שני, התמונות נפתחות רק בה, ולוקח לה כמה שניות לסנכרן את התמונה.

   

  התוצאה די מעצבנת: הרי אין למשתמש הממוצע סבלנות לחכות לתפקוד בסיסי כמו הצגת תוכנה שייטען ויעלה. לכן, הצגת התמונות נראית כפיצ'ר לא שימושי במיוחד. ומה לגבי סרטים? טושיבה לא כללה במחשב זה תוכנה ייעודית לצפייה בהם.

   

  בכל הנוגע למשימות מולטימדיה - ה-11t הוא פינוק אמיתי: יש לו רמקולים חזקים, עם מפענח צליל היקפי Dolby Advanced Stereo שיוצרים איכות שמע מצויינת, התצוגה נראית טוב גם בסרטים (מהכונן הקשיח או בבלוריי) וגם בצפייה בטלוויזיה, מצלמת הרשת שלו מצלמת ברזולוציה של עד 1,600 על 1,200 פיקסלים, ויש לה גם תוכנת שליטה פשוטה ורכיב זיהוי פנים לאבטחת המחשב.

  ציון:


   

  ביצועים:

  כדי להפעיל משחקים בתלת ממד מלא, המחשב שלכם יצטרך להיות חזק מאוד. את זה טושיבה עשתה בצורה מעולה - מתחת למכסה המנוע פועם מעבד ארבע ליבתי מדגם אינטל  Core i7 740QM, במהירות 1.73 גיגהרץ. יש לו גם שמונה גיגה זיכרון מהיר, וכונן קשיח של 640 גיגה.

   

  אבל מחשב לא יכול להיות תחנת כוח אמיתית בלי כרטיס מסך רציני, וטושיבה לא חסכה במקרה הזה: ל-11t יש גם כרטיס מסך מדגם 350M GTS של אנווידיה, ולו זיכרון עצמאי של גיגה. אלו נתונים מפלצתיים למדי, שיטיסו בלי להתאמץ כל משימת מחשוב שתזרקו עליו.

   

  Crysis פעל עליו בצורה מעולה, ברזולוציה מקסימלית ובקצב רענון מרשים. אמנם, כדי לשחק ב-3D היינו צריכים להוריד את איכות האלמנטים בתמונה, אבל המשחק פעל מעולה.

   

  למעשה, הוא הצליח להריץ את סרטוני הבדיקה של תוכנת 3DMark06 תוך כדי שהוא מסנכרן את התצוגה לתלת ממד - מאמץ משמעותי עבור כל מחשב. ה11t הפעיל אותם בלי למצמץ, וגם הוציא ציון גבוה של 8,434 נקודות. בדיקה בתוכנת PCMark05 הציגה ציון טוב של 6,603.

   

  המפלצת של טושיבה גם עומדת יפה בריבוי משימות: פתיחת שלל מסמכים ביחד עם סרט HD, והרצת מצגת תוך כדי האזנה למוזיקה וגלישה בדפדפן עם 20 לשוניות פתוחות - תעשו מה שאתם רוצים; ה-11Tהוא מחשב חזק מאין כמוהו. תוכלו להפעיל עליו תוכנות לעריכת וידאו ותמונות, את המשחקים הכבדים ביותר ועוד.

  ציון:


   

  סוללה ופליטת חום: המפלצת יורקת אש

  "עם כוח גדול, באה אחריות גדולה", אמר דוד של ספיידרמן לאחיינו. במקרה של ה-11T, את הכוח מביאה טושיבה - ואילו האחריות הגדולה (שלכם) היא להרחיק מהמחשב כל דבר דליק. בהפעלה שגרתית, לא מרגישים בבעיית חימום: צידו השמלי מתחמם קצת בעבודה, אבל לא בצורה מפריעה (מה גם, שמחשב מיינסטרים לא בדיוק נועד לשבת לכם על הברכיים).

   

  אבל כשמתניעים משחק רציני, ורוצים ליהנות מיכולות התלת ממד של המחשב - האגזוז שלו פולט אוויר חם בצורה שלא תבייש תנור ספירלה. החדשות הטובות: בחורף זו תכונה חביבה ושימושית. החדשות הרעות: החורף הישראלי נמשך משהו כמו שלושה שבועות. למי שחדש בארץ נגיד שכמעט כל היתר הוא קיץ לוהט, וברוכים הבאים לישראל.

   

  מחשבים חזקים במיוחד מציגים, לרוב, זמן סוללה מוגבל מאוד. במקרה זה, הטושיבה 11T לא יוצא מן הכלל: בדיקתנו הציגה זמן סוללה של שעתיים בשימוש סביר וקצת יותר משעה בשימוש מאומץ. להזכירכם, מחשבי גיימרים לא נועדו להתנייד יותר מדי בלי המטען הצמוד שלהם. במקרה של מחשב זה - קחו בחשבון שהמטען שלו שוקל כמעט קילו.

  ציון:


   

  סיכום

  הסאטלייט 11T הוא אחד המחשבים הכי חזקים שהגיעו אל ערוץ המחשבים, והוא הבדל של שמים וארץ מדגם A665 הבסיסי. החברה דחפה לגופו הפלסטיקי חומרה מפלצתית, שהפכה אותו למכונת מולטימדיה מעולה, אבל לא מושלמת.

   

  חסרה מאוד תוכנה לתצוגת סרטים בתלת ממד. זהו רכיב מרכזי בחוויית המחשב הזה, שמוזר מאוד שטושיבה השמיטה. חולשה נוספת היא העיצוב: אמנם לא שופטים לפטופ על פי הכריכה, אבל טושיבה יכלה להשקיע גם בחיצוניות של דגם זה. ה-ENVY של HP וה-17MX של AlienWare הרבה יותר יפים ומרשימים ממנו, ה-11T מציג ביצועים דומים במחיר קצת יותר זול: 9,984 שקל. בנוסף, מחשבי 3D של אליינוור עדיין לא נמכרים בישראל.

   

  מצד שני, מי שמחפש ביצועים נטו, תלת ממד ויכולות מולטימדיה עילאיות, ויהיה מוכן להשקיע בכך כמעט עשרת אלפים שקל - ימצא בסאטלייט 11T את זה בדיוק.

   

  Toshiba Satellite A665-11T

   

  ציון סופי:


   

  יתרונות: ביצועים, יכולות מולטימדיה

  חסרונות: תלת ממד לא מושלם, היעדר תוכנת צפיה נוחה

  שורה תחתונה: לחובבי מולטימדיה עשירים

   

  מחיר: 9,984 שקל

   

  למפרט המלא באתר היצרן

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים