שתף קטע נבחר

ליברמן: לא צריך ועדת חקירה לאסון הכרמל

מסקנות אישיות? כמו ראש הממשלה, שר החוץ בטוח שדי בדו"ח המבקר ו"לא צריך עילה לניגוח פוליטי". בסיעת הליכוד דרשה מירי רגב ועדה בראשות שופט, נתניהו השיב "שמעתי"

שר החוץ, אביגדור ליברמן, דחה היום (ב') את הקריאה להקמת ועדת חקירה ממלכתית לנושא השריפה בכרמל, וטען כי די בדו"ח מבקר המדינה כדי לאפשר היערכות מחודשת והסקת מסקנות. הוא אמר את הדברים בסיור באזור האסון, עם כ-30 השגרירים ונציגי שגרירויות של המדינות שסייעו לישראל במאמצי הכיבוי.

 

"דו"ח המבקר שהוגש מיד לאחר השריפה מפורט, ויש בו די חומר כדי להסיק את המסקנות הנדרשות", אמר ליברמן, ויישר קו עם עמדתו של ראש הממשלה. "לא צריך לחפש עכשיו האחד את השני, אלא להפיק לקחים. המבקר סיפק את כל החומר הדרוש להיערכות לעתיד, ולא צריכים עוד עילה לניגוח פוליטי".


ליברמן באזור האסון. "צריך להפיק לקחים" (צילום: אבישג שאר-ישוב) 

 

בכיר הנציגים הזרים היה מנכ"ל משרד החוץ היווני, ד"ר קונסטנטין פפדופוליס, שהזכיר כי לפני שלוש שנים סייעו כבאים ישראלים לכיבוי שריפת ענק במדינתו, והביע תמיכה במיסוד מנגנון סיוע הדדי בין המדינות. "אנחנו חזקים הרבה יותר כאשר אנחנו מאוחדים", אמר. "אנחנו לא יודעים מתי ובאילו נסיבות נזדקק לחברים שלנו, וצריך לנצל את הזמן הזה כדי לחזק את היחסים בינינו ולהעמיקם".

 

נושא החקירה עלה היום לדיון גם בסיעת הליכוד. ח"כ מירי רגב שאלה את ראש הממשלה: "למה לא מקימים צוות בדיקה בראשות שופט שירכז את כל הבדיקות, כדי לבדוק את העניין של איבוד 43 בני אדם. מי קיבל את ההחלטות, מי נתן להם להכנס עם האוטובוס לאש"? נתניהו השיב "שמעתי".

 

"בסיעת העבודה לא מגינים כך על ברק"

ראש הממשלה אמר כי כעת מטפלים בשני דברים בנוגע לכיבוי: "במערך הקרקעי של הכבאות, וגם במערך המטוסים והקמת הטייסת. ביקשתי ממבקר המדינה להמשיך בבדיקתו".

בהמשך לדבריו הבוקר, שר האוצר יובל שטייניץ האשים את הכבאים: "יש בזבוז, צריך התייעלות".

 

בתשובה לטענה של רון נחמן על כך ש"ברק ברח מאסון צאלים בניגוד לראש הממשלה בכרמל", הגן השר בני בגין על ברק, ונתניהו הצטרף אליו. דני דנון הפטיר לעברו ש"בסיעת העבודה לא מגינים כך על אהוד ברק".

 

אגב חיזוק יחסים, בישיבת סיעת הליכוד התייחס נתניהו למגעים עם טורקיה בניסיון להגיע לפיוס בעקבות סוגיית המשט. הוא טען שהדיווחים לגבי תשלום פיצויים למשפחות ההרוגים אינם נכונים,

 ואמר ש"מתקיימים מגעים. צריך להסיר כל תביעות ממפקדי צה"ל בעולם, ושיכירו שלא פעלנו בזדון אלא בצורה של הגנה עצמית".

 

נושא בוער אחר שמאיים להצית משבר קואליציוני הוא החוק שמאשר את הגייורים הצבאיים, ומרתיח את ש"ס. נתניהו הביע תקווה שעד יום רביעי יושגו הבנות בממשלה על החוק, והזכיר שאם לא תושג פשרה הוא "יפעל בדיוק כפי שהחליטה ועדת השרים לחקיקה, ויאשר את החוק כדי לא לפגוע בחיילים".

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. לא צריך לחפש אחד את השני"
צילום: נועם מושקוביץ
נתניהו. שומע
צילום: AFP
מומלצים